Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otobüs saati cepte KentKart internette

Giriş Tarihi: 22.3.2013

ESHOT 2 yeniliği daha devreye sokuyor. Artık yolcular beklediği otobüsün gelmesine kaç durak kaldığını cepten öğrenebilecek. KentKartı'ndaki bakiyesini internetten görebilecek, dolum yapabilecek. Sırada kredi kartıyla kent içi yolculuk var

İzmir'de toplu ulaşım araçlarını kullanan yolcular teknolojinin yeni nimetlerinden yararlanmaya devam ediyor. ESHOT Genel Müdürlüğü'nün kısa süre sonra başlatacağı uygulama ile artık yolcular, cep telefonlarından beklediği otobüsün nerede olduğunu, gelmesine kaç durak kaldığını görebilecek. Bir başka kolaylık da İzmirliler bundan buyla internet üzerinden Kent- Kartlarında kaç lira bakiye kaldığını öğrenebilecek ve lira yüklemesi yapabilecek. Böylece ilklerin kenti İzmir, toplu ulaşımda yolculara yeni bir kolaylık daha getirmiş olacak.

SINIRSIZ BİNİŞ

Toplu ulaşımda Kent- Kartla tek ödeme yaparak 90 dakika içinde sınırsız biniş yapılabilen İzmir'de, otobüsün gelmesine kaç durak kaldığını gösteren akıllı duraklardan sonra, bu kez de cep telefonunda bilgilendirme sistemi hazırlandı. Yolcular kısa süre sonra android sistemli cep telefonlarından 6 durağa kadar otobüsün nerede olduğunu, kaç durak sonra geleceğini öğrenebilecekler. Öte yandan, ESHOT Genel Müdürlüğü web sitesinde kısa süre sonra Kent- Kart bakiyesi öğrenme ve internetten dolum yapma hizmetine başlayacak. Kent- Kartın başka kentlerde de uygulamaya geçtiği bu sisteme göre, ESHOT'un web sitesine girecek yolcu, Kentkartı'nın numarasıyla içinde ne kadar bakiyesi kaldığını öğrenecek. İnternet sitesinden kredi kartıyla dolum da yapabilecek. ESHOT hazırlıklarını yaptığı bir başka sistemle de KentKart yerine otobüslerde kredi kartıyla da biniş olanağı verecek uygulama için hazırlıklara başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüs saati cepte KentKart internette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN