Taşımacılıkta haksız rekabet büyük dert

Kurumsallaşma ve birleşme çalışmalarından sonra hızla büyüyen ve sektörün önemli aktörlerinden biri haline gelen Mirkan Nakliyat'ın sahibi Ağar, yasalara uyan şirketlerin mağdur olduğunu söyledi, "Devlet denetimleri artırmalı" dedi

Giriş Tarihi: 22.3.2013
İzmir, Manisa ve yakın bölgelerde sektörünün lider firmalarına hizmet veren Mirkan Nakliyat, 2007 yılında başlattığı şirketleşme ve kurumsallaşma çalışmalarının kazandırdığı itici güçle her geçen gün büyüyor. Mirkan Nakliyat'ın, taşımacılık sektöründe köklü bir geçmişi olduğunu hatırlatan firma sahibi İdris Ağar, "Öncelikli hedefimiz olan müşteri memnuniyeti sayesinde her geçen yıl müşteri portföyümüzü genişletiyoruz. Bugün geldiğimiz noktada İzmir, Manisa ve çevresindeki bölgelerde sektörün lider firmalarına hizmet veriyoruz. Bu başarılarımız bize, rekabetçi olmanın dışında, hizmet kalitesi açısından da çıtayı sürekli yükseltmeye teşvik ediyor" dedi.

HEDEFLERİNİ ANLATTI

Bu süreçte piyasa dinamiklerinin 2011 yılında R1 Organizatör Yetki Belgesi sahibi Arma grp lojistik firmasının yüzde 100 hissesini almalarına ve Mirkan Nakliyat bünyesine katmaya vesile olduğunu söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu katılım büyümede hızlı bir ivme kazanmamızı sağladı ve geçtiğimiz yılı hedeflediğimiz planlar dahilinde, iyi bir şekilde kapattık. Bu yıl bilgi işleme ciddi bir bütçe ayırdık. Araç parkımızı genişletmek için çalışmalarımız sürüyor. Kalite standartları İSO belgesi için de hazırlıkları tamamlamak üzereyiz. Şirket içi eğitimler de önem verdiğimiz bir başka konu. Bu kapsamda personelimizi, kalifikasyonu yükseltecek eğitimlere gönderiyoruz. Sektörde araç parkı olsun, insan kalitesi olsun hep dinamik olmayı hedefliyoruz. Bu da zaten beraberinde başarı ve müşteri memnuniyetini getiriyor."

BEKLENTİMİZ DENETİM

Taşımacılık sektörünün hak ettiği noktada olmasını çok arzuladıklarını, bu anlamda yasaların getirdiği tüm zorunlulukları yerine getirdiklerini söyleyen İdris Ağar, sektörde özellikle belge konusunda denetimlerinin yetersiz olduğunu dile getirdi, bunun da ciddi anlamda haksız rekabetin önünü açtığını vurguladı, "Bu durum, bizim gibi özellikle R1 Organizatör Belgesi olan firmalara ciddi maliyetler getiriyor. Bu belgeyi aldığımız halde devamlı mağdur olan taraf biz oluyoruz. Bu konuda Hükümetimiz ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan beklentimiz denetimlerin bir an önce başlaması ve sektördeki yasa tanımazlara göz açtırılamaması" dedi.

KİTAP KAFESİ DE VAR
Mirkan Nakliyatı'ın sahibi İdris Ağar, sektör dışında kitap kafelerinin de olduğunu belirtti, "İzmir Kordon'da bir örneği daha olmayan kitap kafemiz Arma Cafemiz var. Açıkçası bizim sektöre yabancı olmasına rağmen, tüm ekip olarak biz Arma'yı çok Sevdik. Dostlarımızı, müşterilerimizi zaman zaman burada ağırlamak çok keyifli. Taşımacılıkta yarattığımız farkı, Arma Cafe'de de yarattığımızı sanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşımacılıkta haksız rekabet büyük dert
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN