Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Basmane'de bıçak kemiğe dayandı!'

ETİK Başkanı İşler, Basmane'de sorunların katmerleşmesi yüzünden sıkıntıların büyüdüğünü söyledi, "Yetkililer sesimizi duysun" dedi

Giriş Tarihi: 23.3.2013
İzmir turizminin özellikle konaklama alanındaki en önemli bölgelerinden olan Basmane semtinde yaşanan otopark, trafik ve altyapı sorunları turizmcilerin tepkisine yol açıyor.

"SONUÇ YOK"
Bölgedeki sorunlar hakkında daha önce yetkililere defalarca bilgi verdiklerini, anlattıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını söyleyen Türkiye Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, "Artık çözüm bekliyoruz. Çünkü, İzmir'in sahilden uzak bu bölgesine daha fazla turist çekebilmek için kaliteli hizmet anlayışının yanısıra; temiz, güvenli ve trafik sorunu olmayan bir bölge oluşturulması şart. Bu kadar hızlı büyüyen bir bölgede altyapı, trafik, yol ve kaldırım çalışmaları aynı hızda ilerleme gösteremiyor. Böyle mi turizm şehri olacağız!" dedi. Bölgede sadece turizm belgeli olan 14 dört yıldızlı otel ile butik otellerde yaklaşık 1000 oda ve 2 bin yatak kapasitesinin bulunduğunu, 2012 yılında bu otellerde yaklaşık 350 bin kişinin konakladığına dikkat çeken İşler, "Basmane bölgesi özellikle EXPO 2020 süreci ile birlikte turizm açısından çekim ve cazibe merkezi haline geldi. Bu bölgenin artık ihmal edilmemesi gerekiyor" dedi. EXPO 2020 adayı İzmir'e, özellikle turizm amaçlı giriş çıkışların yoğun olduğu Basmane bölgesindeki sorunların turizmcileri çok zor durumda bıraktığını savunan İşler, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bölgede kangren olmuş özellikle otopark sorununu yetkililere defalarca anlattık. Ancak çözüm için somut adımlar atılmadı. Turizmciler olarak artık çözüm istiyoruz. Sorunlar çözülene kadar tepkilerimizi dile getirmeye devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Basmane'de bıçak kemiğe dayandı!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN