Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve Dalaman'da 6 bin fidan toprakla buluştu

Giriş Tarihi: 25.3.2013 10:29

Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ve Dalaman'da vatandaşlara ücretsiz olarak 6 bin adet fidan dağıtıldı.

Dağıtım hakında bilgi veren Dalaman Orman Merkez İşletme Şefi Mehmet Oruç; ' Ormancılık Haftası dolaysiyle Haftalık Halk pazarları olması sebebiyle; Defne, Fıstık Çam'ı, Sığla ve Ergovan fidanlarından 3 bin adet halkımıza dağıttık. Bu fidanları dağıtmamızın amacı ise, halkımıza ağaç sevgisini aşılamak ve Dalamanımızı daha güzel, daha yeşil yaşanabilir bir hale getirmektir.

Fidan dikimlerimiz her sene devam etmektedir. Biz işletme olarak bu yıl sadece Dalaman Orman İşletme Şefliği olarak 28 bin adet çeşitli fidanları toprakla buluşturduk. Bizim diktiğimizin yanında, halkımızın da dikmesi çok önemlidir. Halkımız diktiği fidanın suyunu veriyor; gübresini verip, bakımını çok iyi yapıyor. Bizim diktiğimiz fidanlar tutuyor ama halkımızın diktirdiği fidanların yaşamı oranı daha yüksek olmaktadır. Halkımıza ve basınımıza çok teşekkür ediyoruz' diye konuştu.

Orman İşletme Şefi Aydın Ersoy da, 'Bilindiği gibi Dünya Ormancılık Haftası kapsamında halkımıza çeşitli fidanlar dağıttık. Ortaca İlçesi'nin daha yeşil ve güzel olması bakımından halkımızın istediği doğrultusunda Defne, Sığla, Fıstık çamı ve Ergovan fidanları dağıttık. Ortaca İşletme Şefliği olarak bölgemizde çok fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Halkımızın diktirdiği fidanlar ise, bakımlarını çok iyi yaptıkları için, tutma oranı çok yüksek. Dağıttığımız fidanların halkımız tarafından rağbet gösterilmesi Ortaca Orman İşletme Şefliği olarak bizleri fazlasıyla memnun etti. Bu tür fidan dağıtımlarımız devam edecektir. Yeter ki halkımız istesin' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortaca ve Dalaman'da 6 bin fidan toprakla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN