Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğaya, 1 milyon fidanla armağan

Şifa Üniversitesi ile DOĞADER tarafından düzenlenen dikim şenliği ile Gümüldür Ürkmez'de 2011 yılında yanan 640 hektarlık orman alanına son fidanlar da dikildi

Giriş Tarihi: 27.3.2013
Şifa Üniversitesi, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Gümüldür Ürkmez'de fidan dikim şenliği düzenledi. Dığader ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen etkinlikle, 2011 yılında yanan orman alanının son fidanları da toprakla buluştu. Böylece 2 yıl önce yanan 640 hektarlık alan tamamen ağaçlandırılmış oldu. Ürkmez Orman Kampı karşısındaki ağaçlandırma alanında düzenlenen törene Şifa Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarsılmaz, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, Doğader Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Gündüz ile birlikte Şifa Üniversitesi çalışanları, öğrencileri; Şifa Üniversitesi Hastanesi çalışanları, Doğader üyeleri aileleri ile birlikte katıldı.

DÖRDÜNCÜ ŞENLİK YAPILDI
Doğader Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Gündüz, genç bir dernek olmalarına rağmen dördüncü fidan dikim şenliğini gerçekleştirdiklerini söyledi. Derneğin de diktiği fidanlar gibi hızla büyüdüğüne dikkat çeken Gündüz, "İnşallah diktiğimiz fidanlar yıllar içinde büyüyerek hektarlarca ormana dönüşecek" diye konuştu. Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın da "Orman Genel Müdürlüğü son 5 yılda 2 milyon 420 bin hektar alanı ağaçlandırdı. Bu neredeyse Belçika kadar alan"dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğaya, 1 milyon fidanla armağan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN