Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dönüşümle yeni bir nesil yetişecek'

AK Parti İzmir Milletvekili Şengül, kentsel dönüşümle, gecekondu mahallelerindeki çocukların ezikliğinin giderileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 27.3.2013
AK Parti Karabağlar Teşkilatı İlçe Danışma Meclis toplantısında konuşan İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Karabağlar'daki kentsel dönüşümün Türkiye'nin en büyük dönüşüm alanı olduğunu vurguladı, "15 mahallesi olan Karabağlar'da, halkımıza doğru bilgi verebilmek için teşkilatlarımızı bilgilendiriyoruz" dedi. Toplantıya AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı, İl genel Meclisi Gurup Başkan Vekili Nazmi Kalyoncu, Belediye Meclisi üyeleri, İlçe Kadın Kolları, İlçe Gençlik Kolları, mahalle temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.

DEĞERLERİ KATLANACAK
İzmir Milletvekili Aydın Şengül de Karabağlar'daki kentsel dönüşümün Türkiye'nin en büyük dönüşüm alanı olduğunu vurguladığı konuşmasında şunları söyledi: "15 mahallesi olan Karabağlar'da halkımıza doğru bilgi verebilmek için teşkilatlarımızı bilgilendiriyoruz. İzmir'de dönüşüme karar verilen bölgelerde gayrimenkul değerleri en az 3 kat artacak. Kentsel dönüşüm öncelikle gecekondularda başlayacak. Kenar mahallelerde bir araştırma yapılsın, okullara gidilsin; birçoğu o mahallede oturduğunu gizliyor. O çocuğun ezik psikolojisini düşünün. Biz fiziki olarak birçok şey yapabiliriz. Önemli olan yeni nesle olan yatırımınızdır. Biz ülke olarak iyi nesil yetiştirmek zorundayız. Sağlıklı, ahlaklı, bilinçli, önce o nesli yetiştireceğiz ki arkasından gelişme, yol, dönüşüm her şey gelir. Suyu, kanalizasyonu, alt yapısı ve spor alanı olmayan, sokağa terk edilen, tinere bağımlılığa terk edilen o çocuğun psikolojisini düşünün, o bölgelerde kent merkezindeki gibi binalar yapacağız." Şengül, kentsel dönüşüm sadece kenar mahallelerde değil, şehir merkezlerinde oturan kişilerin de binalarını yenilemek isterlerse, afet riski tespiti yaptırıp, bu imkandan yaralanabileceğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dönüşümle yeni bir nesil yetişecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN