Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Caddesi'nde kesintisiz ulaşım

Büyükşehir Belediyesi tarafından, Anadolu Caddesi'nde 14 milyon liraya yaptırılan ve kesintisiz ulaşım sağlayacak Ulukent Köprülü Kavşağı yarın hizmete giriyor

Giriş Tarihi: 29.3.2013
İzmir'in Çanakkale yönüne açılımını sağlayan Anadolu Caddesi'nde hayata geçirdiği Büyük Çiğli ve Harmandalı Karayolu alt geçitleri ile kesintisiz ulaşım sağlayan Büyükşehir Belediyesi, yine bu amaç için projelendirdiği Ulukent Köprülü Kavşağı'nı tamamladı. Yarın saat 11.00'de düzenlenecek törenle hizmete girecek yatırım; çevre düzenlemesi, kavşak yanında oluşturulan aktarma merkezi, asfaltlama ve yapım giderleriyle birlikte toplam 14 milyon liraya mal oldu. Anadolu Caddesi, transit geçiş için katlı kavşağın altında kalırken, kent merkezinden gelip Seyrek'e girmek isteyen sürücüler, güvenli bir şekilde ve trafik kesilmeden geçiş yapabilecek. Kent merkezinden gelip Ulukent'e girmek isteyen sürücüler ise yeni kavşağa gelmeden önce açılan imar yolundan emniyetli bir şekilde giriş yapabilecekler. Ulukent'ten gelen ve kent merkezine gitmek isteyen araçlar da, yine köprülü kavşağı kullanarak Anadolu Caddesi'ne inebilecek. Katlı kavşağın tamamlanarak hizmet alınmasıyla birlikte Ulukent ve Seyrek beldelerine giriş-çıkışlar yeni kavşak ve imar yolu aracılığıyla yapılacağından, Anadolu Caddesi üzerindeki trafikte birikme ve bekleme olmadan transit geçiş sağlanacak.

SON RÖTUŞLAR
Öte yandan, yine İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Anadolu Caddesi üzerinde kesintisiz ulaşım amacıyla yapımını sürdürdüğü Evka 5 Köprülü Kavşağı'nda da son rötuşlar yapılıyor. Bu büyük proje için 26 milyon 331 bin liralık kamulaştırma bedeli ödeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, yapım ve çevre düzenlemesi ile birlikte yaklaşık 40 milyon lirayı bulan maliyetle yapacağı köprülü kavşağı da kısa süre içinde hizmete alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Caddesi'nde kesintisiz ulaşım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN