Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birinci Kordon'a doğalgaz geliyor

Büyükşehir Belediyesi'nin kıyı tasarım projesi nedeniyle İzmirgaz'ın 1. Kordon ve çevresinde başlatacağı doğalgaz şebekesi döşeme çalışmaları Altyapı Koordinasyon Merkezi kararı ile öne alındı, çalışmalar hemen başladı

Giriş Tarihi: 29.3.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kıyı tasarım projesi nedeniyle İzmirgaz, bu yıl yatırım programında olmamasına rağmen belediyenin talebi üzerine 1.Kordon'u hızla yatırım programına aldı. Kısa adı AYKOME olan Altyapı Koordinasyon Merkezi Genel Kurulu'nda onaylanan proje kapsamında kazı ruhsatı alan İzmirgaz, önceki gün ilk kazmayı vurdu. 1. Kordon'u 4 ayrı etaba ayıran firma ilk etap çalışmalarına Konak Pier ile Cumhuriyet Meydanı arasındaki bölümde başladı. İzmirgaz Genel Müdürü Burçin Yandımata 1. Kordon'un tüm altyapı kuruluşlarının girmek istediği bir yer olduğuna dikkat çekerek çalışmaları 2.5 ay içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. 1.Kordon'da gerek apartmanlardan gerekse işyerlerinden çok yoğun şekilde doğalgaz talebi geldiğini belirten Yandımata; "1. Kordon'a 169 adet servis kutusu bırakacağız. Böylece 169 binanın doğalgaz arzını sağlamış olacağız. Bu da işyerleri hariç sadece 3 bin hanenin doğalgazla buluşması anlamına geliyor "diye konuştu.

8 YILDA 403 BİN ABONE
Çalışmaların aksamaması için Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yaptıklarını belirten Yandımata; "Trafiği aksatmamak için belirlediğimiz dört etabı da kendi içinde bölümlere ayırdık. Çalıştığımız bölümleri sabah trafiğe kapatıp akşamına açıyoruz. Yaya ve araç trafiğini çalışma sahamızdan uzak tutmak için her türlü tedbiri aldık. İş güvenliği mühendisimiz sürekli sahada çalışmaları denetliyor"dedi. İzmir Valiliği başta olmak üzere İzmir Emniyet Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Defterdarlık ve SSK bloklarının da doğalgaz istediğini ve bu kurumlara da bu yıl içinde doğalgazı götürmeyi hedeflediklerini belirten Yandımata; "Şehrin bazı yerleri vardır buralarda çalışmak zordur. Mesela Karşıyaka Yalı Caddesi zordur. Mithatpaşa Caddesi zor bir yerdir. Birinci Kordon da zor olan yerlerden biri. 2006 yılından bu yana 3 milyon metre polietilen boru döşedik. Şu an 403 bin abonemiz var. Biz daha çok, çalıştığımız yerdeki erklerle koordinasyon ve uyum içinde çalışmaya özen gösteriyoruz. Buna bir örnekte 1. Kordon. Her altyapı kuruluşu 1. Kordon'a girmek ister. Ama siz buraya yalnız başınıza giremezsiniz, çok da yanlış olur. Tek başınıza girerseniz bir sürü sorun çıkar"diye konuştu.

"İNANILMAZ TALEP VAR"
Büyükşehir Belediyesi'nin talebi üzerine 1. Kordon'a girdiklerini, 2013 yılı yatırım programında 1. Kordon'un bulunmadığını belirten Yandımata; "Belediye burada üstyapı düzenlemesi yapacağını söyledi. Biz de altyapı kuruluşları olarak belediyeye yardımcı olmak zorunda olduğumuz için kabul ettik. Zaten Kordon'da gerek konutlardan gerekse işyerlerinden inanılmaz bir talep var. Biz 169 servis kutusu bırakacağız. Yani 169 binanın doğalgaz arzını sağlayacağız. Bu da işyerleri hariç 3 bin haneye denk geliyor.. Büyükşehir Belediyesi'nin talebi üzerine diğer altyapı kuruluşları da burada gerekli düzenlemeleri yapacaktır. Biz en geç 2-2.5 ay içinde çalışmaları bitireceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birinci Kordon'a doğalgaz geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN