Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Final Four heyecanı

Giriş Tarihi: 29.3.2013

FIBA, EuroChallenge Cup Dörtlü Finali öncesi Karşıyaka Arena'da köklü değişiklikler yapılmasını istedi. Yönetim şimdiden harekete geçti. Ayrıca oluşturulan komite, organizasyon için ekonomik kaynak yaratmaya çalışacak

EuroChallenge Cup Final-Four'a ev sahipliği yapacak olan Pınar Karşıyaka'yı zorlu bir süreç bekliyor. FIBA Avrupa Oyunlar Komitesi Başkanı Richard Stokes, salı günü İzmir'de olacak ve hem Pınar KSK'li yöneticilerle, hem de kurulacak komisyonla bir toplantı yapacak, istekleri sıralayacak. Buna göre kafileler en az 4 yıldızlı otellerde ağırlanacak, her spor kafilesine bir özel otobüs, sorumlularına da da binek aracı tahsis edilecek. Öncelikle 5000 kişi kapasiteli KSK Arena'da tüm oturakları numaralandırılacak. Şeref Tribününde isimler koltuklara yazılacak. FIBA Organizasyon Komitesi, 25 kişilik bir yer talep ediyor. Yabancı ve yerli medya için en az 70 kişilik bir basın tribünü oluşturulacak. Bilet fiyatlarını FIBA belirleyecek. Her konuk ekibin taraftarları için salonun yüzde 15'i kadar yani 750 kişilik yer ayrılacak. Salondaki reklam panolarını ve TV ekiplerini de Organizasyon Komitesi belirleyerek, FIBA'dan onay alacak. Ayrıca Pınar KSK yönetimi, bir komite kurdu. Mutlu Altuğ, Türknas, Alp Bolevi, Metin Yıldırım ve Serdar Işıldar'dan oluşan komite, ekonomik destek sağlamaya çalışacak.

VALİ KIRAÇ'TAN DESTEK SÖZÜ
Pınar Karşıyaka'nın Final Four'u İzmir'e getirmesinin ardından Vali Cahit Kıraç, destek sözü verdi. Kıraç, "İzmir Valiliği olarak bu etkinliği destekleyeceğiz. Kendilerini kutluyorum. Bu karardan sonra temas olmadı, ama mutlaka görüşeceğiz. Hangi tür destek istiyorlar, konuyla ilgili konuşacağız. Bu aralar uluslar arası organizasyonlara çok ihtiyacımız var" dedi. Challenge Cup, 26-28 Nisan'da İzmir'de oynanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Final Four heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN