Denizli'de herkesin bir dikili ağacı var

Türkiye'ye örnek çevre projeleriyle dikkat çeken Denizli Belediyesi, bu yıl yaptığı ağaçlandırma çalışmalarıyla 500 bininci fidanı toprakla buluşturdu

Giriş Tarihi: 30.3.2013
Yatırım ve projelerini gerçekleştirirken gelecek kuşakları düşünerek hareket etmek zorunda olduklarını söyleyen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ağaçlandırma çalışmalarına önem verdiklerini söyledi. Zolan, "Öncelik sıralamasında insanı ve insanın yaşayacağı çevreyi öne alıyoruz. Denizli'deki herkesin dikili bir ağacı olacak dedik ve bugün 500 bininci ağacımızı toprakla buluşturduk" dedi. Çevreye ve dolayısıyla geleceğe yaptığı yatırımlar ile Türkiye'ye örnek çevre projeleri üreten Denizli Belediyesi, bu yıl düzenlediği ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 500 bininci fidanı toprakla buluşturdu.

9 YILLIK ÇALIŞMA
Şemikler Vadisi'nde Denizli Belediyesi Bilgi Evleri ve Kurs Merkezi öğrencileri ile bölgede bulunan okullardan gelen öğrencilere birlikte fidan dikimi gerçekleştiren Başkan Zolan, doğal kaynakların korunması ve sağlıklı çevre için 9 yılda çok önemli yatırımlara imza attıklarını söyledi. Yatırım ve projelerini gerçekleştirirken gelecek kuşakları düşünerek hareket etmek zorunda olduklarını belirten Başkan Zolan, "Belediye olarak en büyük yatırımı, insanı temel alarak çevre konusunda yapıyoruz. Bugün kullandığımız, bugün tükettiğimiz ve bugün kirlettiğimiz tüm doğal kaynakları gelecek kuşaklara daha iyi şekilde bırakabilir miyiz diye hareket ediyoruz. Öncelik sıralamasında insanı ve insanın yaşayacağı çevreyi öne alıyoruz. İstiyoruz ki Denizli'deki herkesin dikili bir ağacı olsun" dedi.

Başkan Zolan: Yaşanabilir çevre için örnek olun
Başkan Zolan, Denizli Belediyesi Bilgi Evleri ve Kurs Merkezleri ile Amiroğlu İlköğretim Okulu, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi, Servergazi İmam Hatip Ortaokulu ve Merkez Efendi İlköğretim Okulu öğrencilerine çevreye ilişkin hassas olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: "Biliyorum ki sizler çevre konusunda büyüklerinize örnek oluyorsunuz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak bizim asli görevimiz. Bu diktiğimiz fidanlar sizler ile büyüyecek. Daha temiz, sağlıklı güzel bir ortam yaratmak sizlere yaşanabilir bir kent bırakmak zorunluluğumuz var. Sizlerde bu var olan güzellikleri korumakla yükümlüsünüz. Bu gün olduğu gibi Denizli'yi güzelleştirmek için birlikte hareket edeceğiz. Bu gün bizmle olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'de herkesin bir dikili ağacı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN