Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kent Koleji'nin gurur günü

Kolej öğrencisi Sıla Çağlar ve Fen Lisesi öğrencisi Ege Gedikli, İspanya'daki fizik projesi yarışmasında Bilim Oscarı'nı kazandı, bayrağımızı dalgalandırdı

Giriş Tarihi: 30.3.2013
İzmir Güzelbahçe Kent Koleji öğrencisi Sıla Sağlar ve İzmir Fen Lisesi öğrencisi Ege Gedikli el ele verdi, fizik mühendisliği projesi hazırladı. Proje, dünyanın en prestijli bilimsel teşvik yarışması olan Exporecerca Jove 2013'te birinci oldu. Gurur kaynağımız öğrencilerin bu başarısı üzerine Kent Koleji'nde ödül töreni düzenlendi. Törene Kaymakam Mehmet Ünlü, Belediye Başkanı Mustafa İnce, Kent Eğitim Kurumları Başkanı Hızır Murtezaoğlu, Kent Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Karakoyunlu, Kent Koleji Okullar Genel Müdürü Tolga Özsoy katıldı.

ÜÇ BOYUTLU EĞİTİM
Sıla Sağlar ve öğretmeni Benal Hepsöğütlü ile proje partneri Ege Gedikli'yle öğretmeni Timothy Timur, altın atomlarının incelenmesi ile ilgili projeleriyle bu yıl İspanya'da yapılan yarışmada ülkemize birincilik kazandırdı. Ödüllerini almak için Türk Bayrağı ile kürsüye çıkan yarışma ekibi büyük alkış aldı. Kent Koleji'nde yapılan ödül töreninde konuşan Genel Müdür Özsoy, eğitimdeki başarılarının altında üç boyutlu eğitime geçmiş olmalarının, okulun sportif ve sosyal olanaklarının öğrencilere sağladığı yüksek moralin etkisi büyük olduğunu belirtti.

ÖVGÜ YAĞDIRDI
Törende dünya birincisi gençlere ödül veren ödül veren Güzelbahçe Kaymakamı Mehmet Ünlü, Exporecerca Jove 2013'te alınan birinciliğin ülke olarak eğitimde geldiğimiz noktanın bir göstergesi olduğunu belirterek, "Çocuklarımla gurur duyuyorum" dedi. Eski bakanlar Yılmaz Karakoyunlu ve Suat Çağlayan, çok iddialı bir kadro kurulduğunu, talepleri karşılayamayacak olmanın endişesi içinde olduklarını, yeni yerleşkelerin gündemde olduğunu belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kent Koleji'nin gurur günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN