MARBLE bereketi

Giriş Tarihi: 30.3.2013

MARBLE İzmir Doğaltaş Fuarı nedeniyle İzmir'deki otellerde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. 5 yıldızlı otelde tek kişilik oda 200 euroya çıktı

Fuarcılık sektöründe İzmir'in markası haline gelen ve dünyada kendi kategorisinde ilk üçe giren MARBLE- İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknoloji Fuarı nedeniyle kentteki oteller yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Yoğun talep nedeniyle 4 yıldızlı otellerde 130 Euro, 5 yıldızlı otellerde bir kişilik oda fiyatı için 200 Euro isteniyor. Türkiye'nin dört bir yanından ve yurtdışından fuara yoğun katılım olurken, otellerde yer bulmak imkansız hale geldi. İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, fuar organizasyonlarının dünyanın her yerinde fiyatları yükselttiğini belirtti. Ediz şöyle dedi: "Aşırıya kaçılmadığı sürece, ticaretin kuralları içerisinde arz talep dengesine göre fiyat oluşması gerekir. Otel fiyatlarının kongre ve fuar organizasyonları olduğu dönemlerde artması gerekiyor. Yurt dışı fuarlarına gidildiğinde de bunu görüyoruz.

TİCARETİN KURALI BUDUR
Erken rezarvasyonun amacı da budur. Ticaretin kuralı böyle. Kıt olan malların her zaman fiyatı yükselir. Rutin döneme göre bir hareket var ancak aşırı yükseldiği kanaatinde değilim. İyi aldığın ücretin karşılığında iyi hizmet vermek gerekir. Dürüst olunması gerekir. Tüm işletmeler aldığı ücreti haketmeli. Ticari ahlaki değerler doğrultusunda hareket edilmeli.İzmir'in en önemli uluslararası organizasyonlarından biri olan MARBLE- İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknoloji Fuarı, açık kalacağı 27- 30 Mart tarihlerinde kent ekonomisini büyük oranda canlardırdı. Otel dolulukları yüzde 100'lere ulaştı. İzmir'in önemli şehir otellerinden Mövenpick, Hilton ve Swissotel Grand Efes'te yoğunluk yaşandı. Oteller sadece konaklama değil yemek, tanıtım toplantısı, kokteyl gibi organizasyonlar konusunda da önemli satışlar yaptı. Otellerin yanısıra taksicilerin de işlerinde büyük oranda artış yaşandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MARBLE bereketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN