Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şampiyonlara müjde

Rektör Erciyeş, Robogenç yarışmasından birinciliklerle dönen öğrencilere, "Robot Laboratuvarı kuracağız, bilime katkı yapacağız" dedi

Giriş Tarihi: 30.3.2013
İzmir Üniversitesi öğrencileri, Robogenç Projesi'nden birincilik ödülleri ile döndü, ikinci müjdeyi Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş verdi. Erciyeş, İzmir Üniversitesi'nin önümüzdeki günlerde Robot Laboratuvarı kurucağını açıkladı, "B usayede, bilim dünyasına önemli katkılar yapacağımıza inanıyorum" dedi. Rektör Prof. Dr. Erciyeş, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Üsküdar Gençlik Merkezi'nin ortaklaşa yürüttüğü eğitim projesi "Robogenç"ten birincilik madalyaları ile dönen Matematik-Bilgisayar Bölümü öğrencileri Sedef Küp ve Zehra Burdur ile Matematik- Bilgisayar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alemdar Hasanoğlu'nu kabul etti. Rektör Erciyeş, üniversitelerin en önemli tanıtımlarını öğrencilerinin başarıları ile yaptığını söyledu, şöyle dedi:

'UMUTLARIMIZ ARTTI'
"Önümüzdeki günlerde bir Robot Laboratuvarı kurmak üzere ön çalışmala başladık. Öğrencilerimizin başarıları bu yöndeki ümit ve gayretlerimizi artırdı. Kuracağımız laboratuvar sayesinde bilim dünyasına katkıda bulunacak önemli çalışmalara imza atacağız." Öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgi alan Rektör Erciyeş, "Robotlar üzerine çalışan akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizi bir araya getirecek, kurulacak kulüpler aracılığı ile farklı üniversitelerle işbirliği yapabileceğimiz her türlü çalışmayı desteklemeyi sürdüreceğiz" diye konuştu. Rektör Erciyeş'in daha sonra Sedef Küp ve Zehra Burdur'u birer fotoğraf makinesi hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyonlara müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN