Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜBİTAK'tan Çakabey'e 2 birincilik,1 üçün

Giriş Tarihi: 31.3.2013

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu tarafından düzenlenen 44. Araştırma Projeleri Yarışması'nda Çakabey Okulları'nın öğrencileri coğrafya ve kimyada birincilik, biyolojide ise bölge üçüncülüğü elde etti

TÜBİTAK 44. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması'na bu yıl 567'si Ege Bölgesi'nden olmak üzere 7.401 proje katıldı. İzmir Bölge Finali'ne 120 proje seçilirken Çakabeyliler 7ayrı proje ile katılmaya hak kazanmıştı. Çakabey Okulları artık gelenek haline gelen TÜBİTAK başarılarını bu yıl da devam ettirdi ve 29 Mart tarihinde yapılan Bölge Finali'nde üç ayrı ödüle layık görüldü. Coğrafya dalında Osman Akgün ve Kaan Karayalçın, öğretmenleri Okan Yöyen rehberliğinde hazırladıkları "Ağaçların Çığlığı" Bir Dendroloji Çalışması İzmir-Bornova Örneği " isimli projeleri ile Ege Bölge birinciliği ödülünü aldılar. Kimya dalında 11. sınıf öğrencisi Büşra Ban, öğretmeni Dilek Solak rehberliğinde hazırladığı "Tiyofen Esaslı İletken Kopolimerin Sentezi ve Elektrokromik Cihaz Özelliklerinin İncelenmesi" isimli projesi ile Ege Bölge birinciliğini kazandı. Her iki projenin sahibi Mayıs ayında Ankara'da yapılacak TÜBİTAK Türkiye Finalleri'nde Ege Bölgesi'ni temsil edecekler. Biyoloji dalında 11. sınıf öğrencileri Berfin Erdoğan ve Nazımcan Tezel, öğretmenleri Mülkiyet Şimşek rehberliğinde hazırladıkları "Apigeninin Multiple Miyelom Hücreleri Üzerine Ölümcül Etkileri" isimli projeleri ile Ege Bölge üçüncülüğü ödülüne layık görüldüler.

"ÇOK GURURLUYUZ"
Okul Müdürü Ceyda Aras bölge finallerine katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerini yeni bilgi üretebilme kapasitelerinden dolayı kutladı ve "Bu denli seçkin ve zorlu bir yarışmada hem sosyal bilimler hem de fen bilimleri alanında ödüller kazanmaktan dolayı çok gururluyuz. Geleceğin fark yaratacak, bilimsel yaratıcılığa sahip bireylerini yetiştirdiğimizden emin olarak yolumuzda ilerliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜBİTAK'tan Çakabey'e 2 birincilik,1 üçün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN