Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşasın! Gelenekler hala yaşıyormuş

Giriş Tarihi: 31.3.2013
Geçen hafta Dalaman Havaalanı'nda iletişim eğitimi vermem sözkonusu oldu. Malum sadece gazetecilik yapmıyorum. Besa Eğitim Kurumu'nda iletişim ve beden dili eğitimlride veriyorum. Havaalanı denilince sakın uçtum sanmayın. Serde gazetecilik var. Karayoluyla gideyim; hem fotoğraf çekerim, hem de haber çıkar diye düşündüm. Ancak yol uzun geldi. Gelelim sadede, eğitim bitti. Gece dönüş. Çok yoruldum çok. 8 saatlik eğitim sonrası beş saat de yol. Daha bitmedi, Foça'da oturuyorum, bir de o yol. Ya yükler ya yükler. Bir çanta ile gidip iki valizle dönenlerdenim. Dalaman Havaalanı cennet bahçesi gibi. Başmüdür inanılmaz duyarlı. Zaten geçen yıl dünyada doğal ortam olarak en iyi mimari alan ödülü aldığı gibi en yeşil hava alanı ödülünü de almış. Yürekten kutladım tüm yetkilileri. Malum Ulaştırma Bakanı sayın Binali Yıldırım, uçan çalışmalarla örnek bir bakan. Her yerde hissediliyor. Dönüş hazırlığında valizleri yüklerken bir baktım bir çuval da konuyor arabaya. "Aaa bu da ne?" derken , öğrendim ki bir portakal bahçesi cenneti olan alandan bana da portakal toplamışlar. Daldan portakal yemek nasıl bir mucize ahh bir bilseniz. Otobus yolculuğu çok zordu, her ağacın altında durduk nerdeyse. Yeni sistem öyle herhalde. İzmir'e gece saat 10.00'da geldik. Neyse Çiğli'ye kadar servis varmış. Son Foça otobüsü kaçınca iş metroya kaldı. Çiğli'de indim, Menemen minibüslerine binmek gibi bir cahillik yaptım. Menemen'de metroya yürüme azabı sırasında gecenin bir vakti per perişan. Arkamda bir ses, "Abla yardım edelim mi?" Önce inanamadım rüya mı acaba diye düşündüm. Bir an aklıma metroda otobüste uyuma numarasındaki gençler geldi. Defalarca yaşlı ve hamilelere 50 yaşlarında olduğum halde ben yer vermiştim. Birden delikanlı elimdeki yükleri alıverdi. İki duyarlı genç beni metroya kadar getirdi. Menemen Ticaret Meslek Lisesi'nde bilgisayar okuyorlarmış. Onların arkasından kendi kendime, "Yaşasın geleneklerimiz henüz ölmemiş" diye bağırdım. Sevgili okurlarım hep elele vererek gençlere gelenek ve görenekleri aktaralım. Sizlerin de duyarlı gençlerle karşılaşmanızı dilerim. Sevgiyle kalın.

Gülümsedim
Aydın bir cennet olmuş, her taraf çiçekler içinde misler gibi kokuyor. Ya o peyzajların güzelliği, ya o peyzajların güzelliği... Yürekten kutlarım Özlem Çerçioğlu Başkanı. Gülümsedim... Hem de içten gülümsedim.

Üzüldüm
Yol kenarlarındaki pet şişe mezarlıkları beni çok ama çok üzdü. Bu ne görgüsüzlük. en lüks arabayı kullan ama pet şişeyi camdan fırlatacak kadar görgüsüz ol. Bir cam şişe de yolda bana çarptı. "Belediyeler ne yapsın bu görgüsüz insanlara" dedim içimden. Üzüldüm, gerçekten çok üzüldüm.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşasın! Gelenekler hala yaşıyormuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN