Demirtas'a, insaatcı ve gıdacıdan destek

İTO Başkanı Demirtaş, Yenişehir Ticaret Merkezi'ni ziyaret etti, esnafla görüştü, sorunlarına çözüm bulacaklarını söyledi. Çarşı esnafı da, "Demirtaş içimizden biri. Seçimlerde desteğimiz ona" dedi

Giriş Tarihi: 1.4.2013
İzmirTicaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Yenişehir Ticaret Merkezi'ni, Gıda Çarşısı ile İnşaatçılar Çarşısı'nı ziyaret etti, oda üyeleri ve site yönetimleri ile görüştü. Demirtaş, çarşı esnafının sorunlarını çok iyi bildiklerini, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çözümleri için yoğun olarak çalışacaklarını belirtti. Yenişehir'de faaliyet gösteren İTO üyeleri de Demirtaş'ın çarşının içinden çıkmış bir esnaf olduğunu belirtti, "Sorunlarımızı en iyi bilen isim. 6 Mayıs'taki seçimlerde Demirtaş'ı ve ekibini destekleyeceğiz" diye konuştu.

BİTPAZARI TEŞEKKÜRÜ

Demirtaş, Yenişehir'de işyeri bulunan İTO üyelerinin yanı sıra İnşaatçılar İş Merkezi Başkanı Tarık Binbir, İnşaat Malzemeleri Satıcıları İş Merkezi Başkanı Hakan Özfiliz ve Gıda Çarşısı Başkanı Hamdi Karaca ile görüştü. Çarşı esnafı ile yöneticileri genel olarak çarşıda ulaşım, güvenlik ve sosyal tesis sorunları olduğunu dile getirdi. Bir süre önce Yenişehir'de kurulan bitpazarının kaldırılması konusundaki çabaları nedeniyle de Demirtaş'a teşekkür etti. Yenişehir Ticaret Merkezi'ni yıllar önce kendisinin kurduğunu ve yine uzun yıllar burada ticaret yaptığını belirten Demirtaş, "Çarşı ile ilgili olarak pek çok araştırma yaptırdık, toplantılar düzenledik. Ulaşımdan güvenliğe sorunların çözümü için girişimler yaptık. Çarşının tanıtımı için büyük kampanyalar düzenledik. Ulaşım sorununun çözümü için Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım'ın sayesinde köprü geçişi yapıldı. Ama hala bazı sorunlar var. Bunlar için de girişimde bulunacağız" diye konuştu. Geçmiş yıllarda İzmir Ticaret Odası'nın Emniyet Müdürlüğü'ne bağışladığı arabaların birinin Yenişehir'de devamlı olarak devriye yapması için kullanılmasını istediklerini ve bunun uzun süre yapıldığını hatırlatan Demirtaş, gene bunun tekrarlanması ve güvenlik sorununun çözümü için çalışacaklarını söyledi. Demirtaş, "Çarşı içindeki bit pazarının kaldırılmasını sağladık. Ancak yakın bölgede kurulan bit pazarının yine güvenlik sorunu yarattığını görüyoruz. Bunun için de girişimlerimizi yapacağız" diye konuştu. Ayrıca hem Gıda Çarşısı'nda hem İnşaatçılar Çarşısı'nda esnafın sosyal tesis ve lokal talebini değerlendireceklerini belirten Demirtaş, bunları Yenişehir'e kazandırmak için çalışacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtas'a, insaatcı ve gıdacıdan destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN