Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atamada kriz!

Giriş Tarihi: 3.4.2013

Eski Genel Sekreter Ersu Hızır'ın geri dönme ihtimali azalınca yeniden kadrosuna iade edilmek isteyen Pervin Şenel Genç, evrak imzalamıyor

İhale krizi, tazminat krizi derken Büyükşehir Belediyesi'nde şimdi de atama krizi yaşanıyor. Eski Genel Sekreter Ersu Hızır'ın yeniden genel sekreterlik koltuğuna dönmesine olanak sağlayan İzmir 3. İdare Mahkemesi'nin verdiği yürütmeyi durdurma kararının İzmir Bölge İdare Mahkemesi tarafından kaldırılmasının ardından tekrar genel sekreterlik kadrosuna iade edilmesi beklenen Pervin Şenel Genç hala kadrosuna iade edilmedi. Hukukçuların mahkeme kararını farklı yorumlaması, belediye yönetiminde sıkıntıya yol açtı. Halen genel sekreter yardımcısı kadrosunda görünen ve genel sekreterlik makamına vekalet eden Genç, avukatları aracılığı ile eski kadrosuna iadesini istedi. Genç'in dilekçesi dün başkanlık makamına iletildi. Genç, dilekçesinde İzmir Bölge İdare Mahkemesi'nin verdiği kararın uygulanmasını, bir an önce eski kadrosuna (Genel Sekreterlik) iade edilmesini talep etti. Genç'in başkanlık makamına verdiği dilekçede bölge idare mahkemesinin kararıyla, Hızır'ın göreve iadesine olanak tanıyan İzmir 3. İdare Mahkemesi'nin verdiği disiplin cezasının yürütmesinin durdurulmasına ilişkin kararın geçersiz sayıldığını, dolayısı ile de Hızır'a kadro açmak için 19 Mart'ta yapılan görev değişikliklerinin hukuken geçersiz olduğunu öne sürdüğü öğrenildi.

ATAMA GEÇERSİZ
İddiaya göre hiçbir evrakı imzalamayan Genç, buna gerekçe olarak bölge idare mahkemesinin kararını gösterdi. Genç, bölge idare mahkemesinin yerel mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararını kaldıran kararını 5 Mart'ta verdiğini, dolayısı ile 19 Mart'ta gerçekleştirilen ve kendisini eski kadrosuna iade eden işlemin hukuken geçersiz olduğunu öne sürdü. Yaşanan bu hukuki durum belediye bürokrasisinin de kafasını karıştırdı. Son iki ay içinde belediye görev şeması iki kez değişti. İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Genç'i tekrar eski kadrosuna iade etme konusunda tereddüte düşerken önümüzdeki günlerde yaşananlar karşısında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda hukuk müşavirliğinden görüş isteyebileceği öne sürüldü.

MERAKLA BEKLENİYOR
Belediye kanadında bunlar yaşanırken ortaya çıkan karmaşık durumdan oldukça rahatsız olduğu öğrenilen Genç'in de avukatları ile bir dilekçe kaleme aldığı ve bu dilekçede bölge idare mahkemesi'nin aldığı karar uyarınca bir an önce genel sekreterlik kadrosuna tekrar geri iade edilmesini istediği öğrenildi. Yaşananlar karşısında Başkan Kocaoğlu'nun nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamada kriz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN