Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İzmir'in 9 yılı boşa gitti'

Giriş Tarihi: 3.4.2013

Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Çakar, CHP'li Başkan Kocaoğlu'nun 9 yıllık görev sürecini değerlendirdi çok ağır eleştirilerde bulundu

AK Parti İzmir Büyükşehir Meclis üyeleri CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu topa tuttu. Kocaoğlu'nun 9 yıllık başkanlık sürecini düzenledikleri basın toplantısında değerlendiren AK Partililer, verilen sözlerin 9 yılda tutulmadığını iddia etti, "İzmir'in 9 yılı boşa gitti" diye konuştu. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Çakar, "Aziz Kocaoğlu'nun söyleyemediği, belki de söylemek istemediği İzmir'in gerçeklerini biz dile getirmek istedik" diye başladığı konuşmasında, şunları söyledi: "İzmir'in 9 yılının kayıp. Büyükşehir'in başında beceriksiz idareciler var. Projeler başlıyor, ancak bitirilmiyor. Başarı yerine, iş yapma yerine, hizmet etmek yerine yalandan mazeretler uydurmayı tercih edenler, artık mızrağın çuvala sığmadığını gördükçe daha fazla, suçlu üretme, sorumlu arama telaşına kapılmaktadır. Ancak bu beyhude bir çabadır. İzmirli hemşerilerimiz belediye başkanının ve CHP'nin oynadığı oyunun farkındadır. Bu oyuna prim vermeyecek ve bu oyuna gelmeyecektir."

RAKAMLARLA 9 YIL
"Son 9 yılda metro için 500 milyon lira harcanmış, ancak 2 kilometrelik Bornova hattı bitirilememiştir. Havaya giden milyonlar ve kaybedilen zaman 9 yılın büyük hezimetidir. Belediyenin prograkmlarına ve vaatlerine göre 2011 yılı sonunda alınması gereken 15 yeni gemi eğer bir aksilik olmazsa üç yıl geçikmeli olarak alınacaktır. 9 yılda İzmir körfezinde deniz taşımacılığı iflas etmiştir" diyen Çakar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kocaoğlu'nun beceriksiz yönetimi ve bürokratların yanlışları yüzünden, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda vatandaşa ödemeye mahkum edildiği 65 milyonun hesabını bürokratlarına soracağına, devletle kavga ederek suçunu bastırıyor." Beceriksizlik yüzünden belediye şirketlerinin iflas ettirildiğini öne süren Çakar, "Son dört yılda şirketlerin zararlarını örtmek için 1 milyar 100 milyon lira para pompalanmıştır. 9 yılda her fırsatta hükümetin para göndermediği yalanını söylemekten bıkmamışlardır. Büyükşehir'in borçlarının 482 trilyon liralık kısmının AK Parti hükümeti tarafından silindiğini İzmirliden saklamasınlar artık. Halen yurt içi ve yurt dışı bankalara 800 milyon borç vardır. Borç toplamı 1 milyon 300 milyonu bulmuştur. İşte Sayın Kocaoğlu' nun 9 yıl gerçeği budur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İzmir'in 9 yılı boşa gitti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN