AK Parti, STK'larla işbirliğine gidiyor

Milletvekili İlknur Denizli, sadece İzmir'de değil, 81 il genelinde sivil toplum kuruluşlarıyla ortak projelere imza atmak istediklerini belirtti

Giriş Tarihi: 4.4.2013
AK Parti sivil toplum kuruluşları (STK) ile sonuçları takip edilebilir çok sayıda etkin proje üretebilmek için yeni bir çalışma başlattı. AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, sadece İzmir'de değil, 81 ilde STK'larla daha sıcak, karşılıklı etkileşim kanallarının işlediği, işbirlikleri geliştirmek amacıyla ortak projelere imza atmak istediklerini söyledi.

YOL HARİTASI HAZIR

41 derneği çatısı altında toplayan Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri Federasyonu'nu ziyaret eden Denizli, İl Başkanı Ömer Cihat Akay, İl Başkan Yardımcısı Nazmi Kalyoncu ve Buca İlçe Başkanı Mustafa Solmaz, Federasyon Başkanı Öner Osmanoğulları ve federasyon üyesi dernek başkanları ile bir araya geldi. Denizli, bugün hem federasyonu ziyaret ettiklerini hem de AK Parti olarak başlattıkları önemli bir çalışma hakkında bilgi vermek istediklerini söyledi. Dönem dönem STK'larla ve hemşeri dernekleri ile ilişkilerinin olduğunu belirten Denizli, "Artık istiyoruz ki bu çalışmaların hem sonuçları takip edilebilir hale gelsin hem de ürettiğimiz ortak projelerin sayısını arttıralım. Genel merkez olarak STK'larla ilişkilerimizle ilgili yeni bir yol haritası hazırladık. Yerel demokrasinin olmazsa olmaz ayağı STK'larla ilişkilerde parti olarak sorumluluklarımızı, ev ödevlerimizi yeniden konumlandırdık. Sadece İzmir'de değil, 81 ilimizde STK'larla daha sıcak, daha samimi bir işbirliği geliştirmek hedefindeyiz. Karar alma süreçlerinde daha etkin olmaları için STK'ları bu süreçte bize destek olmaya çağırıyoruz" dedi.

ÖNERİYE İHTİYAÇ VAR
İzmir'de AK Parti İl Başkanlığı ve ilçe başkanlıkları olarak STK'larla doğru ilişkiler kurmaya gayret ettiklerini aktaran Denizli, STK'nın, yurttaşların tek başlarına harekete geçiremedikleri mekanizmaları güçbirliği içinde harekete geçirebilecekleri bir birliktelik demek olduğuna inandıklarını belirtti. Bu birlikteliğe daha çok yönetenlerin çok ihtiyacı olduğunu düşündüğünü vurgulayan Denizli, "Çünkü yönetenlerin tabandan gelen önerilere ihtiyacı var. İstişare kanallarınız açık değilse hata yapma ihtimaliniz artıyor. Bazen görmediğiniz şeyler olabiliyor. İşte o zaman bizim STK'lara çok ihtiyacımız oluyor. Daha demokratik bir ülkede yaşamak için, sorunları el birliği ile çözebilmek adına, sizin gücünüze, sizin katkınıza ve sizin aklınıza ihtiyacımız var. Bu aklı STK'larda oluşturabilirsek ekonomide terörde, dış politikada, sizlerin kanaatlerini, biz bu işi yürüten arkadaşlarımıza, doğru mekanizmalara taşıyabilirsek hep doğru sonuçlar alabiliriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti, STK'larla işbirliğine gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN