Bornova'da AK Parti kansere dikkat çekti

Sosyal sorumluluk projelerine yenisini ekleyen AK Parti Bornova İlçe Başkanlığı, 1-7 Nisan Kanser Haftası'nda bir konferans düzenledi, Doç. Dr. Ufuk Yılmaz, hastalığın nedenini anlattı

Giriş Tarihi: 5.4.2013
1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle AK Parti Bornova İlçe Başkanlığı'nın ev sahipliğinde karser hastalığı ile mücadelenin öneminin anlatıldığı konferans düzenlendi. AK Parti İzmir Sosyal İşler Başkanlığı tarafından organize edilen konferansa AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Özen Kızılırmak, AK Parti İzmir Başkan Yardımcısı İl Sosyal İşler Başkanı Faika Altunay, AK Parti Bornova İlçe Başkanı Hüseyin Özkan, AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar ve teşkilat mensupları katıldı. Bornova Koleji'nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Doç.Dr.Ufuk Yılmaz, katılımcılara kansere sebebiyet veren etkenler, hastalıkla ilgili belirtiler ve erken teşhisin önemi, kanserden korunma yöntemleri, beslenme ve kanser ilişkisi hakkında bilgiler verdi. Yılmaz, akciğer kanserinin en sık görülen kanser olduğu belirterek, özellikle sigara içen bireylerde risk faktörünün artış gösterdiğini belirtildi. AK Parti İzmir İl Teşkilatı Sosyal İşler Başkanı Faika Altunay, Dr. M.Ufuk Yılmaz'a başarılı söyleşi nedeniyle teşekkür plaketi ve çiçek verdi.

ETKİNLİKLER SÜRECEK

AK Parti Bornova İlçe Başkanı Hüseyin Özkan, "AK Parti İzmir Sosyal İşler Başkanlığı'nın önderliğinde Bornova'da benzer etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz. Başkanlığımızın her programına talibiz. Sadece kanser haftasıyla sınırlı kalmayıp, diğer dikkat çekilmesi gereken önemli günlerde de benzer konferanslar düzenlemeye devam edeceğiz" dedi. AK Parti İzmir Sosyal İşler Başkanlığı olarak önemli gün ve haftalara yönelik çeşitli toplumsal projeler planladıklarını ve bunu İzmir'in ilçelerinde hayata geçirdiklerini belirten AK Parti İzmir Başkan Yardımcısı Sosyal İşler Başkanı Faika Altunay, "Bu bağlamda 1-7 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla hastalıkla mücadeleye dikkat çekmek için ilçelerimizde bu konferansı düzenlemeye devam ediyoruz. Böylelikle hem halkımızı bilgilendirmiş hem de teşkilatlarımızı çalıştırmış oluyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bornova'da AK Parti kansere dikkat çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN