Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karşıyaka'yı her alanda yeniledik

Belediye Başkanı Cevat Durak, görevdeki 9 yılını zaman zaman duygusal anlar yaşayarak anlattı, "Karşıyaka'yı sadece fiziki değil, sosyal anlamda da yeniledik. Aldığımız bayrağı sonuna kadar dalgalandıracağız" dedi

Giriş Tarihi: 5.4.2013
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Suat Taşer Açıkhava Tiyatro Sahnesi'nde 9 yıllık belediye başkanlığını değerlendirdi. Durak, 9 yılda 300 milyon lirası kendi kaynaklarından olmak üzere toplam 550 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirtti,"2023'e kadar aldığımız bayrağı sonuna kadar dalgalandıracağız" dedi. Toplantı öncesi belediyenin projelerini anlatan kısa bir film gösterimi yapıldı. Gösterim sonrası başkan Durak'ın gözlerinin dolduğu görüldü. 9 yıl önce yola çıkarken yaşadıkları heyecanlarının hiç eksilmediğini söyleyen Başkan Durak, Karşıyaka'yı bir dünya kenti yapma hedefine doğru yürürken, her şeyin güllük gülistanlık olmadığını söyledi, söözlerini şöyle sürdürdü: "Beklenmedik engellerle karşılaştığımız, önümüze setler çekilmeye çalışılan zorlu günlerimiz de çok oldu. Bu kenti ilklerle buluştururken ya da belediyeye yatırım yapabilme kabiliyetine sahip bir bütçe yaratmaya çalışırken dirençlerle karşılaştık. Eleştirildik. Haksızlıklara uğradık. Ama bunlar bile bizi yıldıramadı. Çünkü, Karşıyaka için çaktığımız her bir çivinin, attığımız her bir temelin, biten her projenin Karşıyakalılardan aldığı alkış, yaşadığımız bütün o zor günleri unutturmaya yetti."

MARATON OLDU

Başkan Durak, görev süresince merkezi iktidarın baskısını her daim üzerlerinde hissettiklerini, öne sürerek sözlerine şöyle devam etti: "Yıl içinde eksik olmayan müfettişler tarafından denetlendik. Belediye çalışmalarından tutun da, benim ve çalışma arkadaşlarımın, ailelerinin her bir ferdine kadar incelendik. Bugüne kadar onlarca teftişten geçtik. Hiçbirinden olumsuz bir sonuç çıkmadı. Aksine, müfettişlerden bile övgü aldık. Küçük adımlarla başladığımız yürüyüş, zamanla uzun soluklu bir maratona dönüştü. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, 9 yıl içinde 550 milyon lira yatırımla, 300'ün üzerinde projeyi hayata geçirebilmek çok da kolay bir iş değildir. Karşıyaka'yı fiziki olarak yenilerken, sosyal yaşamı da geri planda bırakmadık. Karşıyakamızı, 24 saat yaşayan bir kent yapma çabamız, bugün karşılık bulmuştur. Kısacası, Karşıyaka'nın kültür ve turizm kenti olma yolundaki yürüyüşüne, seçim molası vermeyeceğiz" Başkan Durak; 2023'e kadar 30 ilçenin 30'unda da iktidar olmak için söz verdiklerini ve bu sözü tutacaklarını da sözlerine ekledi.

2023'E KADAR BURADAYIM
Başkan Durak, "Yeniden aday olacak mısınız " sorusuna, "2023'e kadar buradayız. 2023'e kadar aldığımız bayrağı sonuna kadar dalgalandıracağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Kendisi başarılı bir başkan. Sonuna kadar arkasındayız" dedi. "Büyükşehir Belediyesi yapacağı çöp tesisi ile ilgili yeni bir gelişme var mı" sorusuna ise Başkan Durak, "Çöp sorununu başkanımızla konuştuk. Teknik ve ilmi araştırmaları yapılıyor. Biz bu yılın sonuna kadar ayrıştırılmış sistem fabrikasını kendimiz için kuruyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyaka'yı her alanda yeniledik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN