Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Buca'da 4 yıl yatırım olmadı"

Buca Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Arslan, "Başkan Ercan Tatı, dört yıllık görev süresinde ilçeyi kalkındıracak hiçbir önemli projeye imza atmadı" dedi

Giriş Tarihi: 6.4.2013
Buca Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Arslan, CHP'li Belediye Başkanı Ercan Tatı'ya yönelik sert eleştirilerde bulundu. Başkan Tatı'nın dört yıllık sürede ilçeyi kalkındıracak hiçbir başarılı projeye imza atmadığını dile getiren Arslan, Buca'nın dört yılının boşa geçtiğini söyledi. Tatı'nın seçildiği günden bugüne kadar kendi partisinden meclis üyeleri de dahil birçok kişi ve kurumla kavga ettiğini dile getiren Arslan, bunun faturasını Buca halkının ödediğini ifade etti. Arslan, "Dört yıldır Buca Belediyesi'nde işler iyi gitmiyor. Belediye Başkanı göreve kavgayla başladı, dört yıldır da böyle gidiyor. Bu kavga AK Parti'ye karşı değil, CHP içinde yaşanıyor. CHP grubu ile yıllardır kavga ediyor. Maalesef bundan en büyük zararı Bucalı görüyor, olan yine vatandaşa oluyor. Proje üretmesi gerekenler, kısır çekişmelerle uğraştıkları için hiçbir hizmet yok. Bunu dört yıldır söylüyoruz, söylemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

HAK ETTİĞİNİ ALAMADI

4 yılda 400 milyon lirayı bulan Belediye bütçesinden yatırıma ayrılan payın sadece 5 milyon lira olmasını da eleştiren Arslan, "Dört yılda yapılan sadece iki pazaryeri. Bunu küçümsemek için söylemiyorum. Gerçekten de sadece iki pazaryeri yapıldı. Bir de beş yeni park yapıldı, dört park da ıslah edildi. Hepsini topladığınız zaman bunların tutarı 5 milyon lirayı geçmiyor. Oysa bütçenin yüzde 30'unun yatırıma ayrılması gerekiyordu. Bu da 120 milyon lira eder. Yatırım yapması gerekirken, bu paralar nereye gitti. 2012 yılında 20 milyon liralara varan temizlik ihalesi yapıldı. Geçenlerde Denizli Belediye Başkan Yardımcısı ile konuştum, "Temizlik ihalesini ne kadara verdiniz?" diye sordum, 12 trilyona vermişler. Denizli'nin 81 mahallesi var, bizde ise 43 mahalle. Denizli 12 milyon lira temizlik işini ihale ediyor, biz 20 milyon lira. Aradaki 8 milyon liralık fark neden? Bu para nereye gidiyor? Bunun cevabı yok. Tatı'nın 'Benim param yok, o yüzden yatırım yapamıyorum' demek gibi hakkı yok. Para var. Bugüne kadar 400 milyon liradan hak ettiği yatırımı yapsaydı Buca bugün bu hale gelmezdi" diye konuştu. Arslan, "110 bin metrekare alana kurulu, içinde et restoranı, balık restoranı, kafeteryası, düğün salonu, açık hava tiyatrosu ve Türkiye'nin en büyük suni göletlerinden biri olan Buca Gölet tesisleri zarar ettirip, batırdılar. Tesislerşu an kapalı"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Buca'da 4 yıl yatırım olmadı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN