Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanlarla söyleşileri kitap oldu

Eski milletvekili ve eski Aliağa Belediye Başkanı Hakkı Ülkü yaptığı söyleşileri bir kitapta topladı. Eser büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 7.4.2013
İzmir'de bir dönem milletvekilliği, Aliağa'da 3 dönem belediye başkanlığı ve belediye meclis üyelikleri yaptıktan ve 60'ını geçtikten sonra afla Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğrencilik yıllarına geri dönen Hakkı Ülkü, röportajlarını bir araya getirdi. Hakkı Ülkü Ege Ajans'ta zorunlu olarak yaptığı stajlarda Belediye başkanlarıyla yaptığı röportajları kitaplaştırdı. Büyük bölümü "Egeli Sabah", bir kısmı diğer gazetelerde yayınlanan röportajlarla "Hep gazeteciler bana soru soruyordu. Şimdi ben başkalarına sorma imkanı buldum. Masanın karşısı da, sormak da cevap vermek kadar zevkliymiş" dedi. Bornova, Buca, Balçova, Karşıyaka, Bayraklı, Çiğli, Salihli, Güzelbahçe, Bergama, Narlıdere, Muğla, Karabağlar, İzmir Büyükşehir ve Dikili belediye başkanlarının karşısına dikilip, onlara sorular yönelten Hakkı Ülkü, masanın karşısından da büyük zevk aldığını belirtiyor.

HALKA HİZMET
Ülkü,"Hep gazeteciler bana soru soruyordu. Şimdi ben başkalarına soru sorma imkanı buldum. Masanın karşısında sormak da cevap vermek kadar güzel. Bu uygulamalar, stajlar beni çok mutlu etti. Ege Üniversitesi'nde gazetecilik öğrencisi olmak çok güzel" dedi. Şu anda gazetecilik bölümü son sınıf öğrencisi olan ve aldığı yüksek notlarla dereceleri zorlayan Hakkı Ülkü yaz dönemi stajını bir yerel gazetede yaptığını, bu sene de yine Ege Ajans'ta staj yapacağını belirtiyor. Ülkü, "Bu sene de halka en iyi hizmet etme fırsatının yakalandığı siyasetle, yerel yönetimlerle ilgili, halkın sorunlarını dile getiren haberler, röportajlar yapmak isterim. Ege Ajans'ta da bana bu fırsatın verileceğini umuyorum" diyerek, siyasetle halka hizmet arzusunu ifade ediyor. Hakkı Ülkü'nün çok az sayıda bastırdığı "Belediye Başkanlarıyla Röportajlar" kitabı siyaset çevrelerince adeta kapışıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlarla söyleşileri kitap oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN