Efes kızları artık ekol haline geldi

Giriş Tarihi: 8.4.2013

Efes Kızları Akademi, DanceFloor Dans Okulu'nda Hollandalı dansçı ve koreograf Sharon Mangoendinomo'nun eğitmen olarak katıldığı workshop'lar düzenlendi

Efes Kızları Akademi, 6-7 Nisan tarihlerinde Alsancak'taki DanceFloor Dans Okulu'nda düzenlendi. Dünyaca ünlü Hollandalı dansçı ve koreograf Sharon Mangoendinomo'nun eğitmen olarak katıldığı workshop'larda, Efes Kızları'nın mevcut 13 dansçısı da kendisine eşlik etti. Tüm amatör ve profesyonel kadın dansçılara açık olan Efes Kızları Akademi sayesinde katılımcılar workshop'larda kendilerini geliştirme imkanı bulurken, aynı zamanda dünyaca ünlü koreograf ve dansçılarla da tanışma fırsatını buldular. Dileyen dansçılar ayrıca workshop'lar sırasında serbest stil dans videolarını çektirerek Haziran'da düzenlenecek Efes Kızları yeni sezon seçmelerine de katılma fırsatı yakaladılar. Efes Kızları Genel Koordinatörü Müjgan Nadanoğlu, Efes Kızları Akademi sonunda tüm katılımcılara sertifika verdi. Anadolu Efes maçlarının devre aralarında ve molalarda takımı desteklemek, maçlara renk katmak ve taraftarları coşturmak amacıyla kurulan "Efes Kızları", yıllar içerisinde dans dünyasından birçok ünlü ismin yakından takip ettiği bir marka haline geldi. Bu misyondan hareketle yıl içinde belirli aralıklarla gerçekleştirilen Efes Kızları Akademi'ye, Yves Cueni, Irving Resurrection ve Candaş Baş gibi dünya çapında ünlü koreograflar katılarak Türkiye'deki dansçılara sertifikalı eğitimler veriyor.

VAZGEÇİLMEZ OLDULAR
"Efes Kızları" geçen 10 sezon sonunda şovlarıyla basketbol seyircisini büyüleyerek bir ekol haline geldi. Efes Kızları 2012-13 sezonu kadrosu Ezgi Kıran, Sevda Kızılırmak, Fatoş Albayrak, Büşra Eyen, Fatma Şen, Nihal Öztürk, Berna Aksar, Tuğba İldiz, Pelin Sezişli, Tatyana Nakhodkina, Tuğçe Güder, Mona Lisa Oygut ve Demet Özdemir'den oluşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efes kızları artık ekol haline geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN