Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da madde bağımlılığı paneli

Belediyesi, her ay düzenlendiği paneller çerçevesinde bu kez yurttaşları madde bağımlılığına karşı uyardı.

Giriş Tarihi: 10.4.2013 10:34
Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Doğru Statü Akademi'si işbirliğinde düzenlenen 'Madde bağımlılığı' seminerine, her yaştan yurttaş katılım gösterdi. Ücretsiz olarak Buca Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen panelde Psikolog Danışman Abdullah Bingöl, 'Madde bağımlılığı' ve uyuşturucunun ne olduğunu, bu illete bulaşmış kişilerin ne tür zararlarla karşılaştıklarını anlattı.

Türkiye'de uyuşturucu kullanma yaşının 14 yaşa kadar düştüğünü söyleyen Bingöl, Türkiye genelinde son zamanlarda madde kullanımın da aşırı artış olduğu gerçeğini açıkladı. Bingöl, 'Madde bağımlılığı gençlerimiz arasında giderek artmaktadır. İnsan sağlığını tehlike altına alan bu durumu ortadan kaldırmak için çalışmalar sergiliyoruz. Panellerimizde gençlerimizin yanı sıra anne ve babaları da bilgilendiriyoruz.

Uyuşturucunun ne olduğunu ve çevremizde oluşan madde bağımlılığının nasıl çözüleceği hakkında çözümler sunuyoruz. Madde bağımlılığı sadece uyuşturucu ile de oluşmuyor. Yasal olup bağımlılık yapan maddeler de var. Doktor reçetesi dışında bu tür maddelerin kullanımı da kişiler de madde bağımlılığı yaratmaktadır. Günümüz toplumunda buna da dikkat edilmelidir' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buca'da madde bağımlılığı paneli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN