Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Cezaevindeki kadınlara sosyal destek veriyoruz'

AK Parti İzmir Milletvekili Denizli, "Cezaevlerindeki anneler ve çocuklarına daha uygun koşullar sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 10.4.2013
AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, cezaevlerinde çok ciddi sosyal destek programları olduğunu belirtti, "Sosyal destek programlarını, özelikle anne ve çocukların ilerleyen süreçte içerideki sorunları geride bırakarak yeni hayata geçebilmelerini sağladığı için değerli buluyorum" dedi. AK Parti İl Binası'nda düzenlenen ve Balçova ile Bornova ilçe gençlik kollarının katılımcı olduğu "Cezaevlerindeki anneler 0-6 yaş arasındaki çocuklarına bakabilmeli mi?" konulu münazarayı izleyen Milletvekili İlknur Denizli, konuya ilişkin görüşlerini aktardı, bilgiler verdi. Denizli, cezaevlerinde çok ciddi sosyal destek programları olduğunu vurguladı. Özellikle anne ve çocuklara sivil toplum örgütlerinin önemli katkılarının bulunduğunu aktaran Denizli, şunları söyledi: "Anneler ve çocuklar cezaevlerindeki sorunlarını dışarı aktarmamaları konusunda ciddi destekler alıyorlar. Bu desteklerin, sonraki yıllarda yeni bir hayata başlayabilmeleri açısından önemli. Umuyorum hiçbir şekilde cezaevlerinde ne anneler, ne babalar, ne de çocuklar kalır. Devletin başta gelen görevi, vatandaşlarının cezaevlerine düşmemesi için gerekli tedbirleri almaktır. Ancak, cezaevlerinde de sosyal destek programlarını uygulaması çok önemlidir. Biz dışardaki önleyici tedbirleri de, içerdeki eğitim ve destek hizmetlerini de en doğru biçimde uyguluyoruz."

HAYATIN GERÇEĞİ

Hangi ortam sağlanırsa sağlansın, cezaevlerini yaşanabilir mekanlar olarak adlandırmadıklarının altını çizen Denizli, "Bizim hedefimiz suç oranlarını olabildiğince düşürüp insanları cezaevlerinden uzak tutmaktır. Yoksa cezaevleri olsun da anneler orada çocukları ile mi, çocuksuz mu yaşasınlar tartışması yapmak değildir. Ancak yaşadığımız hayatın bir gerçeği olarak biliyoruz ki; suç ve suçlular var. Bunların cezaevinde tutulmaları ve iyi bir şekilde rehabilite edilmeleri gerekiyor. O Sebeple; cezaevlerinin en modern şekilde olması ve sosyal destek programlarının güçlendirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu. Cezaevlerinde kreşler bulunduğunu, ancak şu ana kadar bütün çocuklara çeşitli sebeplerle eğitim verilemediğini vurgulayan Denizli, şöyle devam etti: "Henüz kreşlerin tamamını karşılayamadık. Her geçen gün kreş sayısını artırıyoruz. Sosyal destek programlarını da geliştiriyoruz. Özellikle sivil toplum kuruluşlarının cezaevlerindeki anne ve çocuklara çok ciddi katkıları var. Bu programlar sayesinde anneler ve çocuklar cezaevinden çıktıktan sonraki hayatlarına sağlıklı ve donanımlı başlayabiliyorlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Cezaevindeki kadınlara sosyal destek veriyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN