Enerji hamlesi

EGİAD, üye işyerlerinde enerjinin verimli kullanılması ve tasarrufa yönelik proje başlattı. SETAŞ işbirliğindeki destekler için üyeler, ücret ödemeyecek

Giriş Tarihi: 10.4.2013

Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD), enerji tasarrufu sağlayacak ve verimliliği artırmak için SETAŞ Enerji işbirliği ile yürüteceği "Enerji Check-up" projesine start verdi. Dernek merkezinde düzenlenen imza töreninde konuşan EGİAD Yönetim Kurulu Başkan Seda Kaya, enerji tasarrufunun herkes için büyük önem taşıdığını belirtti, "Enerjisinin yüzde 73'ünü ithal eden Türkiye, yılda 60 milyar dolar ödüyor. Enerjinin daha verimli kullanılması için herkese büyük sorumluluklar düşüyor. İşte bu noktada Enerji Check-up Projesi'ne büyük ihtiyaç doğuyor" diye konuştu.

BEDELSİZ HİZMET

Enerji kaynakları tükendikçe enerji fiyatlarının da hızla yükseldiğini dile getiren Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: "Üretim maliyetlerini düşürmek ve rekabet gücünü artırmak amacıyla oluşturduğumuz 'Enerji Check-up' projesi de işte bu amaçla imzalayacağımız protokolle start alıyor. Bu kapsamda İzmir'de yer alan akredite bir firma olan SETAŞ Enerji ile işbirliğine imza atarak, üyelerimizin daha verimli enerji kullanımı ve tasarrufu için hiçbir bedel ödemeyecekleri önemli bir hizmeti başlatmış oluyoruz. Proje kapsamında, üyelerimizin şirketlerinde ücretsiz olarak enerji check-up faaliyeti yürütülerek, kurumsal bazda, enerji verimliliğinde ciddi artılar yaşanabilecektir. Proje ile iş yerlerimiz enerji taramasından geçirilerek; enerji maliyetlerimizin düşürülmesi, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının artırılması, tasarruf edebileceğimiz alanların belirlenmesi gibi konularda uzman görüşüne başvuracağız ve teknik tavsiye raporları ile istenilen amaca ulaşacağız." Kaya, proje ile yüzde 20'ye varan oranlarda enerji tasarrufu sağlamanın mümkün olduğuna işaret etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN