oyun sokağı şenlikleri başlıyor

Giriş Tarihi: 12.4.2013 10:49

lı çocuklar doyasıya eğlenecek.

Belediyesi'nce ilki geçen yıl gerçekleştirilen Oyun Sokağı şenliğini bu yıl düzenlediği 6 ayrı sokakta gerçekleştirecek. Şenlikler 15 Nisan'da başlayacak, 22 Nisan'da sonlandırılacak. Geçtiğimiz yıl miniklerin büyük keyif aldığı şenliklerde Üniversiteli gençler de gönüllü olarak görev alacak.
İzmir'de ilk oyun sokağı projesini Vali Rahmi Bey Mahallesi'nde gerçekleştiren Buca Belediyesi, bu yıl 6 ayrı sokağı düzenledi.

Buca Lisesi Mezunları Derneği ile birlikte düzenlenen oyun sokağı şenliklerine Pirit firması da katkıda bulunuyor. Yenigün, Seyhan, Çamlıkule, Menderes, Gaziler ve Vali Rahmi Bey Mahallelerinde düzenlenen şenliklerde; sihirbaz, tahtabacak, masal kahramanları, uzay çadırı, komedi şovlar ve oyunlar sahnelenecek.Pamuk helva, elma şekerlerinin dağıtılacağı şenliklerde çocuklar resim yapıp, seksek oynayacak.

MUTLU ÇOCUKLAR
Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, geçen yıl başlatılan Oyun sokağı etkinliklerinin çocukların güvenli alanlarda dilediğinde eğlenmelerini sağlamı amaçladığını söyledi. Başkan Tatı, 'Bizlerin çocuklukları sokaklarda oyun oynayarak geçti.

Ancak, şimdi kalabalıklar, trafik ve birçok unsur çocukların sokaklarda rahat oynayamamasına neden oluyor. Geçtiğimiz yıl çocuklarımız kadar büyüklerimizden de destek aldığımız projeyi Buca geneline yaymak için 5 sokak daha düzenledik. 6 ayrı sokakta yapılacak şenliklerimizi tüm çocuklarımızı ve velilerimizi davet ediyoruz.'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buca oyun sokağı şenlikleri başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN