Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Marble, İzmir'e bereket getiriyor"

Giriş Tarihi: 13.4.2013

ETİK Başkanı Mehmet İşler, 27-30 Mart günlerinde düzenlenen Marble Fuarı sayesinde İzmir'in nefes aldığını, fuarın kent ekonomisine 100 milyon dolar katkı sağladığını söyledi

Dokuzuncu Marble Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 4 gün boyunca İzmir'e ciddi ekonomik katkıda bulundu. Toplam bin 182 firmanın katıldığı, 5 bin civarında yabancı ziyaretçinin gezdiği fuar, kente, turizmciye ve doğaltaş sektörüne moral verdi. İzmir ekonomisine yaklaşık 100 milyon dolarlık katkı sağladığı tahmin edilen fuar otelcileri sevindirirken, Türk doğaltaş sektörüne ise milyonlarca dolarlık sipariş ve iş bağlantısı getirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler, 27-30 Mart tarihlerinde düzenlenen Marble Fuarı sayesinde İzmir'in nefes aldığını, sektörün de milyonlarca dolarlık yeni bağlantı kurduğunu söyledi. ETİK Başkanı Mehme İşler şöyle konuştu:

"KENTİMİZ HALA GERİDE"
"Marble, şehre kattığı değerle neredeyse etkisi ve önemi açısından İzmir Enternasyonal Fuarı'nı geride bırakmıştır. Şehirde turizm tesisleri doluluklarını artırdıkları gibi günlük oda fiyatlarını da yüksek fiyata pazarlayabilme imkanı yakalamıştır. Bu fuar turizm açısından İzmir'in bereketi olmuştur. Ancak sadece Marble fuarı, İzmir'in bu alandaki açlığını bastırmamıştır. Bugün bir İstanbul veya Antalya'ya baktığımız zaman yıllık etkinlikler bazında İzmir'in geride kaldığını görüyoruz. Şu an yapımı devam eden Gaziemir'deki fuar alanı, bu anlamda İzmir'e soluk aldıracak bir projedir. "
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Marble, İzmir'e bereket getiriyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN