Ortak Akıl vites yükseltİyor

İzmir Ticaret Odası seçimlerinde Başkan Ekrem Demirtaş'a karşı oluşturulan Ortak Akıl Grubu, çalışmalarına hız veriyor

Giriş Tarihi: 14.4.2013
İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) 6 Mayıs'ta yapılacak Meslek Komiteleri seçimleri öncesinde adaylıklarını açıklayan ve geçtiğimiz günlerde de Başkan adayı olarak Salih Özçiftçi'yi seçen Ortak Akıl Grubu üyeleri, Egeli Sabah'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ortak Akıl Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkan Adayı Salih Özçiftçi, İTO'nun bir önceki seçimlerinde yola çıkan Ortak Akıl Grubu'nun bugüne kadar aralıksız olarak çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Geçen seçimlerde Alaattin Yüksel'in grubun liderliğini üstlendiğini ve seçimi çok az oy farkıyla kaybettiklerini hatırlatan Özçiftçi, "Kurduğumuz Yürütme ve İcra kurulları ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sefer grup olarak bir lider açıklamamıştık. Geçtiğmiz günlerde yaptığımız değerlendirmeler sonucunda, arkadaşlar 9 kişi arasından beni takım kaptanı olarak seçtiler. Bundan sonra çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız" diye konuştu.

"KADROLAR HAZIR"
Amaçlarının TOBB dahil herkesle kavgalı olan İTO'daki tek adam zihniyetini sona erdirmek olduğunu söyleyen Özçiftçi, Ortak Akıl Grubu'nun İzmir'i 2020'ye hazırlayacak kadrolara sahip olduğunu belirtti. Grup üyelerinden Cengiz Yavaş da tek hedeflerinin tek adam zihniyetini odadan kaldırmak olduğunu vurguladı, şöyle dedi: "Bizim bütün arkadaşlarımız Ortak Akıl Grubu'na liderlik yapabilecek düzeyde. Çeşitli nedenlerle Salih Özçiftçi'yi kaptanımız olarak seçtik. Hem İzmir hem de Oda üyelerimiz için çok önemli işlere imza atacağımıza inanıyoruz."

"TECRÜBE EDİNDİK"
Cemal Elmasoğlu da, bundan önceki seçimlerden günümüze ciddi tecrübe kazandıklarını söyledi, "Geçen seçimlerde tecrübesizlik vardı. İTO üyeleri ile yakın temas halindeyiz. Her komitede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oda üyelerimiz ile bizim hayallerimizi paylaşıyoruz. Nasıl bir oda istediğimizi üyelere anlatıyoruz. Bu sayede de bu yarışı kazanacağımıza inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortak Akıl vites yükseltİyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN