Tıp fakültesine onay bekliyoruz

Giriş Tarihi: 16.4.2013
Tıp Fakültesi kurma noktasında yeni gelişmeler var mı?
- Sağlık temalı EXPO ve sağlık turizmi kentimizin gündemine girince, biz de bu yönde adım atmaya karar verdik. Batıdaki sağlık kurumları iflas noktasına geldiler. Batıda sağlık çok pahalı. İskandinavya'da 5-10 bin euroya yapılan iş, Türkiye'de 500-1000 dolar... Bu avantajımız var ama Batı'nın da bir standardı var. Biz yarışa girmek istiyorsak, tesislerimizin fiziki yapılarını Avrupa standardına getirmek zorundayız.

"KAMPÜS ALANI OLMALI"
Onun için sağlık sektörünün Alsancak'ta apartman altlarından, dar sokaklardan çıkıp modern tesislere kavuşabileceği bir kampüs alanı olması lazım. Kampüs alanına yapmak için girişimlerde sektör diyor ki, "İçinde hastane olması lazım." Hastaneyi, tıp fakültesi ile yapmak daha iyi. Böyle bir ihtiyaçtan doğan bir proje. Tıp Fakültesi için onay bekliyoruz, bu arada yer de arıyoruz. Sağlık Bilimleri Fakültesi için YÖK'ten onay çıktı. İngilizce eğitim verecek. Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne bu sene öğrenci alıyoruz.
Güzelbahçe'deki arsa ile ilgili gelişmeler var mı?
- Diktiğimiz orada yetişebilse, agro araştırmaları için orayı kullanırız. Pırasa bile yetişmiyor. Şu anda orası gündemimizde yok. Hukuki süreç devam ediyor. Yasal yollardan hakkımızı arıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tıp fakültesine onay bekliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN