Türkiye'nin ilk otomasyon yapı marketi İzmir'de açıldı

Egebeta, Gaziemir İZDEP'te 3 bin 500 metrekare alan üzerine içinde 30 markanın ürünlerinin bulunduğu yapı marketi kurdu. Tanınmış simalar açılışta bir araya geldi

Giriş Tarihi: 19.4.2013
Otomatik kapı ve otomasyon sistemleri sektöründe hizmet veren Egebeta, Gaziemir İZDEP'te Türkiye'nin ilk otomasyon yapı marketinin açtı. Açılış, İzmir'in yerel yöneticileri ve iş dünyasının tanınmış isimlerini bir araya getirdi. Gaziemir İZDEP'te, 3 bin 500 metrekare alan üzerine kurulan Egebeta Yapı Market, kendi alanında Türkiye'nin en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Açılış törenine İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, ESİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, Türkiye Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, duayen işadamı Şinasi Ertan ve çok sayıda davetli katıldı.

5 BİN ÇEŞİT ÜRÜN VAR

Törende konuşan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Bu arsayı biraz pahalı da olsa İzmir Ticaret Borsası'ndan satın aldık. Birinci etabı 45 bin metrekare, ikinci etabı ile birlikte toplam 90 bin metrekarelik alanda kurulu bulunan İZDEP, İzmir için önemli bir adım oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu'nun İZDEP'in kuruluşunda katkısı çok büyük. Yükseklik 6.80'di. Destekleriyle 12.80'e çıkarıldı. Firmaların daha verimli kullanabilecekleri bir ortama sahip olmalarına katkı sağladı. Kendisine buradan teşekkür ediyoruz" dedi. Egebeta Kurucusu Gafur Alişer, Yapı Market sayesinde pazar payını ve müşteri portföyünü geliştireceklerini belirterek, "30 marka ve 5 bine yakın ürün çeşidini bir çatı altında toplayan Otomasyon Yapı Market ile müteahhitler, rezidans, villa ve sitelere yönelik toptan ve perakende satış gerçekleştireceğiz" dedi. İlk kuruldukları yıllarda 5 kişilik bir kadroyla hizmet verdiklerini, bugün 125 kişilik büyük bir aileye dönüştüklerini dile getiren Alişer, İzmir merkezde başlayan operasyonlarını bugün tüm Türkiye'ye yaymanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Gafur Alişer, "Egebeta, bugün 18 bin müşterisi ve Türkiye çapında hizmet veren 300'e yakın bayisiyle hizmet çıtasını hep daha da yukarıya taşımanın çabası içinde oldu. Teknolojik çağın gerekliliği olan akıllı otomasyon, akıllı bina sistemlerinin kaçınılmaz olduğunu gören Egebeta hayatı kolaylaştıran sistemler üzerine yoğunlaştı. Endüstriyel tesislerde de neredeyse bölgede 3 otomasyondan 2'sine imzasını atan Egebeta bu konuda da bölgedeki özel projelerde yer almaya devam ediyor. Sektöre girişimin 20'nci yılını kutladığım bugünlerde, açılışını yaptığımız Yapı Market projesini yıllardır planlıyordum. Yapı Marketin altyapısını oluşturup olgunlaştırabilmem 5 yılımı aldı. Mutlu sona değerli partnerlerimle, ailemin ve Egebeta personelinin bana verdiği cesaret ve destekle ulaşabildim. Bizlere inanan ve güvenen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin ilk otomasyon yapı marketi İzmir'de açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN