İzmir'de kitap baharı

Bugün 18. kez kapılarını açacak Kitap Fuarı edebiyatçılarla okurları buluşturuyor. Fuara, 350 yayınevi katılırken 100 etkinlik düzenlenecek

Giriş Tarihi: 20.4.2013
KISA adı TÜYAP olan Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu sene on sekizincisi düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, bugün açılıyor. 28 Nisan tarihine kadar açık kalacak olan Kitap Fuarı, Kültürpark'taki Uluslararası İhtisas Fuar Alanı'nda İzmirli kitapseverlerle buluşuyor. Yaklaşık 350 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek olan fuarda dokuz gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle yaklaşık 100 etkinlik gerçekleştirilecek. Fuar süresince İzmirli okurlar sevdikleri yazarlara kitaplarını imzalatıp onlarla sohbet etme imkanı bulabilecek.

BU YILIN ONUR KONUĞU AHMET CEMAL
İzmir Kitap Fuarı'nın Onur Konuğu değerli çevirmen ve yazar Ahmet Cemal olacak. 1942 yılında doğan Ahmet Cemal, Sankt Georg Avusturya Lisesi'ni ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Çevirmen olarak dünya edebiyatının önemli isimlerini Türkçe'ye kazandırdı. Uzun yıllar estetik, sanat tarihi, tiyatro tarihi ve çağdaş tiyatro üzerine dersler veren ve halen Cumhuriyet Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan Cemal, öykü, deneme, makale ve şiir kitapları da yazdı. Girişin ücretsiz olduğu İzmir Kitap Fuarı, her gün 11.00 ile 20.00 saatleri arasında açık olacak. Kapanış günü olan 28 Nisan'da ise 11.00'de başlayan ziyaretler akşam 19.00'a kadar devam edebilecek. Fuar süresince kitapseverler yayınevlerinin yapacağı indirimli satışlardan da yararlanabilecek. Yarın 15.00-17.00 saatleri arasında Egeli Sabah Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökmen Küçüktaşdemir de Çoban Yıldızı adlı ilk romanını Yitik Ülke Yayınları standında (2. salonda - 102E'de) imzalayacak. Fuarın ilk günü Ahmet Cemal ile Enver Ercan "Benim külrengi zamanlarım" konulu bir söyleşi gerçekleştirecek. 1 No'lu konferans salonunda gerçekleşecek söyleşi saat 14.00'da başlayıp 15.00'a kadar sürecek. Yine aynı gün Eks.Jorge Quesada Concepción'un konuşmacı olarak katılacağı ve José Marti Küba Dostluk Derneği İzmir Şubesi tarafından düzenlenen "Küba'nın başarısı, sosyaliist anayasa" konulu panel gerçekleşecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de kitap baharı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN