Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu yıl da büyük projeler var

Giriş Tarihi: 24.4.2013

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin yemyeşil bir örtüye bürünmesi için ellerindeki tüm olanakları seferber ettiklerini söyledi, "Yaşanabilir bir kent için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi

Kentin kaybettiği zamanı kazanmak için kısa sürede çok büyük kentsel projeleri hayata geçiren Denizli Belediyesi, vatandaşların sosyal yaşantısını farklılaştırmak ve yaşam kalitesini artırmak için ne gerekiyorsa yapıyor. Denizli insanının günlük yaşamını sihirli dokunuşlarla farklılaştıran Denizli Belediyesi, 2013 yılında da yine büyük projelere imza atacak. Kendi değerlerinin farkına varmış, yaşanabilir düzeyde temiz, planlı, havası ve suyu kirlenmemiş, ulaşım ve konaklama sorunu bitmiş bir kent için var güçleri ile çalıştıklarını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Sosyal statü gözetmeksizin kentin her noktasına eşit hizmet götürdük. Özellikle sosyal yaşam alanı oluşturmada farklı bölgelerde büyük kent parkları yaptık. Kentsel koşuşturmaca içinde insanların kendilerine zaman ayırabilecekleri, sağlıklı bir yaşam için spor yapabilecekleri mekanlar oluşturduk. 2004 yılından bu yana Denizli'nin dört bir yanında gerçekleştirilen büyük park projelerinin ardından şimdi de sıra büyük vadi projelerine geldi. Bu kapsamda ilk olarak Akvadi Parkı'nın yapımına başladık. Bir zamanlar 'Bağırsak Deresi' diye adlandırılan bu iki yamacın ortasında kanalizasyon akardı. İçinde çocuklar oynardı. Kaza sonucu boğulmalar yaşanırdı. İnsana layık görülmeyecek hayat vardı. Ama bu kötü günler geride kaldı. Burada artık spor alanları yürüyüş yolları, cimnastik grupları, göletler, piknik alanları ve çocuk oyun grupları yer alacak. Çevresinde 3 bin konutun bulunduğu Akvadi, hayata geçirilecek proje ile aynı zamanda bir yaşam merkezi haline gelecek. Ak Vadi aynı zamanda Türkiye'nin sayılı Ege'nin ise en büyük parkı unvanını taşıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından temeli atılan Ak Vadi Parkı tamamlandığında, kent yeni bir cazibe merkezine kavuşacak. Bu parkın yapılmasında öncülük eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar'a ve bu projenin hayata geçmesinde çok büyük emeği olan Milletvekilimiz Sayın Nihat Zeybekci'ye çok teşekkür ediyorum" dedi.

Sevindik Vadi Parkı
Denizli Belediyesi, 92 bin 200 metrekare alanı kapsayan büyüklükteki Sevindik Vadi Parkı'nın da yapımına başladı. Sevindik Vadi Parkı, Haziran ayında tamamlanıp hizmete sunulduğunda bölge çekim merkezi haline gelecek. Yapımı 300 günde biten park, Ak Vadi Parkı'nın ardından kentin 2. vadi projesi olarak yerini aldı. Vadi, tek başına Denizli'deki yeşil alan miktarını önemli ölçüde artıracak. Denizli Belediyesi'nin Sevindik Mahallesi'nde yaptıracağı parkın mahallenin prestijini arttıracağını dile getiren Belediye Başkanı Osman Zolan, "Kentsel yatırımlar bu kent için elbette gerçekleştirilmeli. Ama bir yandan da sosyal yaşantıyı canlı tutmamız gerektiğini biliyoruz. Biz bugüne kadar kentin her noktasına eşit hizmet götürdük. Akvadi Parkından sonra 2. vadi projemizi Sevindik Mahallemizde hayata geçiriyoruz. Böylesi bir mekanı kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önceki belediye başkanımız Milletvekilimiz Nihat Zeybekci döneminde bu bölgeye büyük bir park yapılması fikrinin hayata geçirilmiş olması bizim için önemli. Bu vesile ile bu projenin Denizli'ye kazandırılmasından konusunda büyük emek veren Sayın Zeybekci'ye çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu projeyi 10 ay gibi bir sürede bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" dedi.

Denizli'de herkes spor yapacak
7'den 70'e tüm Denizli halkının sağlıklı bir yaşam sürmesi amacı ile spor alanında önemli yatırımlara imza atan Denizli Belediyesi, 2012 yılı içinde 18 farklı branşta 22 bin kişiye ücretsiz spor kursu verdi. 2013 yılında ise bu rakamın 30 bin kişiye çıkarılması hedefleniyor. Türkiye'nin gelecekte emin ellerde olabilmesi için sağlıklı nesiller yetiştirmesi gerektiğini söyleyen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Binlerce çocuğumuza destek oluyoruz. Amacımız ulusal ve uluslararası sportif müsabakalarda dereceye girebilecek sporcular yetiştirmek" dedi. Zolan, Denizli Belediyesi'nin amatör sporcularının her zaman yanında olduğunu belirtirken, "Denizli'nin gerek ulusal gerekse uluslararası turnuvalarda çok daha başarılı olmasını istiyorsak, amatör spor kulüplerimize her türlü desteği vermeliyiz" diye konuştu.


ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yıl da büyük projeler var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN