Konuk 900 çocuk gönüllü EXPO elçisi

23 Nisan Çocuk Şenliğini değerlendiren İzmir Valisi, EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu Başkanı Kıraç, "Kentimizin organizasyon performansı mükemmel" dedi

Giriş Tarihi: 24.4.2013
EXPO 2020 Genel Sekreterliği ile TRT'nin ortaklaşa düzenledikleri 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliğini değerlendiren İzmir Valisi EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı Cahit Kıraç, "Kent olarak bağrımıza bastığımız, evimizi paylaştığımız 46 farklı ülkeden 900 çocuk artık bizim gönüllü elçilerimiz oldu" dedi. İzmir'in EXPO 2020 adaylığın dünyaya anlatmak için 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne ev sahipliği yaptıklarını belirten Vali Kıraç, 10 gündür devam eden etkinliklerin, kentin gülümseyen yüzünü, misafirperverliğini, organizasyon gücünü ortaya koyduğunu söyledi. Vali Kıraç şöyle konuştu: "İzmir sokaklarındaki çocuk görüntüleri, etkinlikler, sosyal, kültürel, aktiviteler, kent halkının misafirperverliği, organizasyon performansı mükemmeldi. Bu etkinlikle 46 ayrı ülkeden 900 minik gönüllü elçi de kazanmış olduk. Misafirlerimize her ortamda kentin EXPO 2020 adaylığını anlattık, güzel İzmir'i tanıttık. Yabancı öğrencileri 10 gün süreyle evlerinde ağırlayan ailelere, organizasyon komitesine, Büyükşehir Belediyesi'ne, TRT'ye, EXPO çalışanlarına, bizi hiç yalnız bırakmayan İzmirliler'e teşekkür ederim. Cumhuriyetimize yakışır bir etkinlik oldu."

POZİTİF BİR KENT

2013 yılının ilk 6 ayında İzmir'in ulusal ve uluslararası birçok büyük organizasyona ev sahipliği yaptığını belirten Vali Kıraç, "Her bakımdan pozitif bir kentiz. Çocuk şenliğimiz festival tadında sürdü. Organizasyon yeteneğimiz, kurumlar arasındaki koordinasyonla dünyaya (hazırız) mesajını veriyoruz. Şimdi insanlığın büyük sosyal, kültürel ve bilimsel buluşması olan EXPO 2020'nin küçük provalarını gerçekleştiriyoruz. İzmir'in arkasında bütün Türkiye'nin desteği var" diye konuştu. Bu yıl 35'ncisi düzenlenen TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kutlamaları için Kültürpark Fuar Alanı 4 No'lu holde bulunan Çocuk Ülkesi'ni de binlerce İzmirli ve çevre illerden gelen çocuklar ziyaret etti. 5 bin metrekare alana inşa edilen Çocuk Ülkesi'nde TRT Çocuk'un tüm karakterleri bulunuyor. Etkinliğe 150 çocukla katılan Suriye en kalabalık grup oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konuk 900 çocuk gönüllü EXPO elçisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN