Kuru meyveler için Dr. Öz'den tanıtım

Giriş Tarihi: 24.4.2013
Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça'nın girişimi ile Türk üzüm, kayısı, incir ve Antep fıstığı Dr. Mehmet Öz tarafından yeni pazarlarda tanıtılacak. Türkiye kuru meyve sektörü, dünyaca ünlü Kalp ve Damar Cerrahı Dr. Mehmet Öz ile tanıtım atağına kalkıyor. Kuru Meyve Tanıtım Grubu, kuru meyve sektörünün duayeni Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça'nın girişimi ile Dr. Öz ile temasa geçti. KMTG'nun ABD'de bulunan üyeleri Osman Öz ve Birol Celep, Dr. Mehmet Öz'e tanıtım atağında işbirliği teklifinde bulundu. Teklife olumlu yaklaşan Dr. Öz, Temmuz ayında Türkiye'ye gelecek ve kuru meyve tanıtımı konusunda yol haritası çıkarılacak. Dr. Öz'ün dünya genelinde sağlıklı yaşama önem veren yüz milyonlarca insanın tüketim tercihlerini değiştirebilecek yönlendirici bir gücünün olduğuna işaret eden Kuru Meyve Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eli Alharal, "Bu gücü son derece sağlıklı ürünler olan ülkemiz kuru meyvelerinin tanıtım ve tüketimini artırmak için kullanacağız" diye konuştu.

2012 YILINDA KURULDU

Türkiye'nin dünya dış ticaretinde lider olduğu çekirdeksiz kuru üzüm, kuru kayısı, kuru incirin yanı sıra Antep fıstığının dünya genelinde daha fazla tüketilmesi amacıyla 2012 yılının Kasım ayında kurulan Kuru Meyve Tanıtım Grubu, dünyaca ünlü Türk doktoru Mehmet Öz ile tanıtım atağına kalkıyor. Öz ile New York'ta bir araya gelen Kuru Meyve Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu üyeleri Birol Celep ve Osman Öz, kuru meyve tanıtımı konusunda Öz'e işbirliği teklifinde bulundu. Öz, Türk kuru meyvelerinin hedef pazarlarda tanıtım çalışmalarına destek sözü verdi. Kuru Meyve Tanıtım Grubu, Temmuz ayında Türkiye'ye gelecek olan Öz'le tekrar bir araya gelerek kuru meyve ürünlerinin insan sağlığına faydaları ve olumlu katkıları temalı bir çalışmayı başlatmaya hazırlanıyor.

"BİZİ MOTİVE EDECEK"
Kuru Meyve Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eli Alharal, "Doktor Mehmet Öz'ün sağlıklı yaşam tavsiyeleri tüm dünya insanları üzerinde etkili oluyor ve yankı buluyor. Tanıtım çalışmalarında Öz'ün yer alması bizi motive edecek"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuru meyveler için Dr. Öz'den tanıtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN