Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keçiden dev marka yarattı

12 süt ürünüyle 1.5 yıldır pazarda yer aldıklarını söyleyen Türer A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Türer, büyük ilgi gördüklerini söyledi

Giriş Tarihi: 26.4.2013
TÜRER A.Ş'nin süt ve süt ürünleri markası Kecheese, 12 keçi sütü ürününü arttırmak istiyor. Türer A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Türer, "2006 yılında yola çıktı. 1.5 yıldır pazardayız. Başladığımızla bugünkü büyümemiz 15 kat. Keçi ve koyun üzerinde uzmanlaştık. Daha butik bir iş yapalım istiyoruz. Ürünlerimizi daha fazla arttırmak istiyoruz. Bizim hedefimiz günde 30 ton süt. 10 bin sağman hayvan. Şuanda ilgi çok fazla. Pazara yetişemiyoruz" dedi.

DAYANIKLI SÜT

Koyun ve keçi yoğurdu üretmek istediklerini dile getiren Türer, günümüzde 3 bin 500 koyun ve keçilerinin bulunduğunu söyledi. Sadece Kecheese markası için 40 çalışanlarının olduğunu kaydeden Türer, keçi ayranı üretmek istediklerini de ifade etti. Günümüzde 12 çeşit peynirleri bulunduğunu ifade eden Türer, en az 30 çeşit daha peynir üretmek istediklerini açıkladı. Türer, "Uzun ömürlü keçi sütü üretiyoruz. Çok yakında raflarda olacağız. Keçi sütü üretiyoruz sonrasında piyasaya satacağız. Sütte yüzde 100 keçi sütü yapılması gerekiyor. Bazı markalar var ancak yüzde 100 keçi sütü değil. Bu ürünler tamamen bizim çiftliğimizde üretilecek. Keçi sütünü UHT olarak üreteceğiz. Dayanıklı süt olacak. 3-4 ay dayanacak" dedi. Şirketi 2005 yılında kurduğunu anlatan Özer Türer, "1986 yılında baharat işine başladım. 2005 yılında abimden ayrıldım. Burada bir şirket kurduk. Buraları kurarken de, sadece baharat işi yapmak istedik. Bize illaki bir mandıra kurun dediler. Bir tane mandıra kurduk. İZKA'nın kırsal kalkınma projeleri vardı. 2006 yılında 4 proje kazandık. Toplam 6 proje oldu. Kekik tesisleri çalışıyor. Bugün bizde 6 farklı tesiste 146 kişi çalışıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiden dev marka yarattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN