Teknopark devrimi

Giriş Tarihi: 26.4.2013

DEÜ Rektörü Mehmet Füzün, "Tınaztepe ve İnciraltı'ndaki dev oluşumlar, İzmir'i sağlıkta Türkiye'nin lokomotifi yapar" dedi

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), bünyesinde kurulan Türkiye'nin ilk sağlık temalı teknoparkı açılış için gün sayıyor. Tınaztepe Kampüsü'ndeki 17 bin 400 metrekare alanda kurulan çok amaçlı teknopark ile İnciraltı'ndaki Sağlık Teknoparkı için başvurular başladı. Bu amaçla Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün'ün evsahipliğinde, Dokuz Çeşmeler'de bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya bazı ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, öğretim üyeleri katıldı. Füzün, İzmir olarak şansımızın sınırlı olduğunu söyledi, "Yapabileceğimiz birkaç atılım sahası var. Bunlardan biri kısıtlı olarak bilgi teknolojilerinin üretimi. En doğrusu sağlık teması. Sağlıkta İzmir'in Türkiye'nin lokomotifi olabileceğini düşünüyoruz" dedi.

TINAZTEPE'DE YERİ HAZIR

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özgören de, Balçova'daki Sağlık Teknoparkı'nın, sağlık temasıyla EXPO 2020 adayı İzmir için büyük bir şans olduğunu söyledi. Özgören, Sağlık Teknoparkı, EXPO 2020 alanı, termal kaynaklar, Tıp Fakültesi ve Hastanesi, çevredeki otelleri ile bölgenin Sağlık Serbest Bölgesi olarak değerlendirilebilecek nitelikte olduğunu da vurguladı, "Ülkemizin ilk temalı teknoparkı sağlık teması ile Balçova'da kuruldu, bir ay sonra açılıyor. Ayrıca çok amaçlı teknoparkının da Tınaztepe'de yeri hazır" dedi. Özgören, sağlık temalı ilk teknoparkın birkaç hafta sonra hizmete girmesini hedeflediklerini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknopark devrimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN