Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Caddesi otoyol gibi oldu

Bir zamanlar İzmir'in en sıkıntılı caddesiydi, Büyükşehir tarafından yapılan kavşaklar kesintisiz ulaşımı sağlamaya başladı. Evka 5 Katlı Kavşağı zincirin son halkası oldu

Giriş Tarihi: 28.4.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 30 Mart'ta kurdelesini kestiği Ulukent Katlı Kavşağı'ndan sonra, 48 milyon liraya mal ettiği Evka 5 Katlı Kavşağı için de 4 Mayıs Cumartesi günü tören yapacak. Tamamlanan dev kavşak, Başkan Kocaoğlu'nun talimatıyla, resmi törenden çok önce trafiğe açıldı. Peş peşe hizmete açtığı yaya geçitleri, Büyük Çiğli-Harmandalı Karayolu alt geçitleri ve Ulukent Köprülü kavşağı ile kentin Çanakkale yönünde "kesintisiz ulaşım" için çok önemli adımlar atan Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Caddesi'ndeki Evka 5 Katlı Kavşağı'nı da tamamladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Fransa'ya yaptığı EXPO seyahati nedeniyle, dev kavşağın resmi açılış töreni 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 11.00'e bırakıldı. Ancak kavşak, Başkan Kocaoğlu'nun talimatıyla törenden önce kullanıma açıldı. Evka 5 Katlı Kavşağı için 26 milyon liranın üzerinde kamulaştırma bedeli ödeyen Belediye, 22 milyon lira da yapım, asfaltlama, çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmaları için harcadı.

GÜZERGAHTA DEĞİŞİKLİK
Yeni kavşak sayesinde Evka 5'ten gelen araçlar Ata Sanayi Sitesi ve Organize Sanayi Bölgesi'ne, Anadolu Caddesi ve raylı sistemi kesmeden geçiş yapabiliyor. Yine Evka 5 ve Organize Sanayi Bölgesi'nden gelen araçlar, Aliağa ve kent merkezi istikametine Anadolu Caddesi'ni kesmeden geçebiliyor. Bölgedeki ulaşımı rahatlatan kavşağın kullanılmaya başlaması ile birlikte ESHOT Genel Müdürlüğü de bazı hatlara ait güzergahları değiştirdi. 346, 446, 546 ve 810 No'lu hatların güzergahları, yapımı tamamlanan yonca kavşağı kullanacak şekilde yeniden düzenlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Caddesi otoyol gibi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN