Aydın'da 1.5 milyon adet fidan dikilecek

Bazı açılışlar için Aydın'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 2013 yılında toplam 16 bin 800 dekar alanda ağaçlandırma ve rehabilitasyon yapılacağını belirtti

Giriş Tarihi: 28.4.2013
Aydın'a bazı açılışlar için gelen Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı. Toplantı öncesinde Bakan Eroğlu, Aydın Valisi Kerem Al, Aydın milletvekilleri Mehmet Erdem, Ali Gültekin Kılınç ile Semiha Öyüş, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluş başkanlarıyla kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından DSİ 21. Bölge Müdürlüğü Şubesi bahçesine Aydınlı milletvekilleri ile çam fidanı diken Bakan Eroğlu, tüm Aydın'ı yeşillendirmek için seferberlik ilan ettiklerini söyledi. Eroğlu, "2013 yılında 16 bin 800 dekar alanda ağaçlandırma ve rehabilitasyon çalışması yapılarak 1 milyon 500 bin adet fidan dikilecek" diye konuştu.

GÖKBEL'İN TEMEL ATILACAK

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, fidan dikiminin ardından sulama birlikleri, sivil toplum örgütleri ve ziraat odaları temsilcileri, kaymakamlar, belediye başkanları ve bakanlığına bağlı kurumların müdürleri ile birlikte İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda Aydın'da 2013 yılı sonuna kadar bakanlık olarak yaklaşık 1 milyar liralık yatırım gerçekleştireceklerini söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Bakan Eroğlu şöyle konuştu, "2012 yılında bölgede 6.5 milyar liralık yatırım yaptık. Ziraat odaları ve sulama birlikleri başkanları ile koordinasyon toplantısında bir araya geldik. Aydın için hayati önem taşıyan Gökbel Barajı'nın temelini yakında atacağız. Bu toplantılarda da Aydın'ın geleceği için, ilin kalkınrması için çok faydalı kararlar alacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın'da 1.5 milyon adet fidan dikilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN