Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Binali Yıldırım: Hava yolu halkın yolu oldu

Yıldırım, "Yolları böldük, milleti birleştirdik. Türkiye bu noktaya geldiyse, yollar sayesinde geldi. Hava yolu herkesin kullanabileceği ekonomik düzeye indi" dedi

Giriş Tarihi: 28.4.2013
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, çözüm sürecine ilişkin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve onun ekibinin, milletin düşüncesinin dışında pazarlığın ve ilişkinin içerisinde olmadığını belirterek, "Bu gelişmenin arkasında birtakım art niyetler aramak, birtakım gizli anlaşmalar olduğunu öne sürmek, bu ülkeye hizmet değildir. Bu ülkeye hizmet, sağlanan bu barış havasını desteklemektir, nihayetine getirmektir" dedi. Bergama ilçesindeki Kozak Yaylası bölgesindeki köylerin vatandaşlarıyla bir araya gelip, muhtarlarından sorunlarını dinleyen Yıldırım, iktidarları döneminde Türkiye'nin her tarafını yollarla donattıklarını belirtti. Yolları bölünmüş hale getirerek daha güvenli kıldıklarını, hava yolunu yaygın kullanılır hale getirdiklerini anlatan Yıldırım, "Yolları böldük, milleti birleştirdik. Türkiye bugün bu noktaya geldiyse, yollar sayesinde geldi, hava yolunun halkın yolu olması sayesinde geldi" dedi.

400 MİLYAR DOLAR

Bakan Yıldırım, Türkiye'nin 35 yıldır terörle mücadele ettiğini ve terör nedeniyle insanlarını yitirdiğine işaret ederek, terörün, insanlara husumet ve acıdan başka bir şey kazandırmadığını vurguladı. Terörle mücadeleye ayrılan kaynakların ülke kalkınmasında kullanılması durumunda, Türkiye'nin daha farklı yerde olacağını dile getiren Yıldırım, "400 milyar dolarımız gitti. Ne demek biliyor musunuz? İzmir gibi iki tane daha İzmir yapar, 400 tane boğaz köprüsü yapar, 20 bin kilometre otoyol yapar. Ne var bunun sonunda? Acı, şehitlerimiz, gazilerimiz ve yanan yürekler" diye konuştu. Yıldırım, iktidarları döneminde terörle mücadeleyi tavizsiz biçimde sürdürdüklerini ifade ederek, şöyle devam etti: "Bu ülke, bin yıldır bu topraklarda beraberdir, 75 milyon kardeştir. (Ay yıldızlı bayrağımızın altında tek ülke, tek millet, tek devlet olarak, bir ve beraber olarak yaşayacağız) dedik ve bunun asla ve asla tartışılmasına izin vermedik. Terör örgütü ve onun destekçileri, 'ayrı devlet, federasyon, yerel özerklik' dedi, olmadı. Şimdi artık her türlü husumetin, acının, yaşadıklarımızın üzerine bir çizgi çekeceğiz, kucaklaşacağız"

PAZARLIK YAPILMADI
Yıldırım, çözüm süreciyle ilgili bazı kişilerin aklında "Ne söz verdiniz, hangi pazarlığı yaptınız, bunun arkasında ne var?" sorularının olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Sizin de aklınızda bu sorular olduğunu düşünüyorum. Olabilir de çünkü 35 yıldır bu mücadele devam etmiş. Bu mücadelenin en çetin safhalarına bakın, yaşananlara bakın. Şunu açıkça söyleyeyim ki Recep Tayyip Erdoğan ve onun ekibi, hiç ama hiçbir şekilde milletin düşüncesinin dışında bir pazarlığın, bir ilişkinin içerisinde olmadı, olamaz. 780 bin kilometrekare vatan toprağında biriz beraberiz, tek milletiz, bizim birliğimizin beraberliğimizin sembolü de şu ay yıldızlı bayrağımızdır. Buna itirazı olanla bizim işimiz olmaz. 'Bu ülke sınırları içerisinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak birlikte yaşayacağız' diyen herkese gönlümüz açık"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binali Yıldırım: Hava yolu halkın yolu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN