Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konak Belediyesi'nden beşibiryerde

Yıllardır Konak Gazetesi ve KNK ile binlerce kişiye ulaşan Belediye, şimdi de mizah dergisi Neşeli ve çocuklar için Konak Kardeş ile Konakça Edebiyat'ı yayınlamaya başladı

Giriş Tarihi: 28.4.2013
Konak Gazetesi ve KNK Kent Konak Dergisi ile İzmir kent yaşamına renk katan Konak Belediyesi, üç yeni yayınla sürpriz yaptı. Özellikle çocukların yüzünü güldüren yeni yayınlar arasında bir çocuk gazetesi ve bir çocuk edebiyatı dergisi var. Ayrıca mizah dergisi 'Neşeli' İzmirli'nin neşesine neşe katıyor. Her ay binlerce okura ulaşan Konak Gazetesi yavrusuna kavuştu. İki aylık periyotlarla yayınlanacak Konak Kardeş, 'Yarınlar için' sloganıyla yola çıktı, 23 Nisan'da çocukların gözdesi oldu. Genel Yayın Yönetmenliği'ni deneyimli gazeteci İbrahim Irmak'ın üstlendiği gazetede, kendilerini anlatan haberleri dikkatle okuyan çocuklar gazeteciliğe de merak saldı. Konak Belediyesi'nin yayın hayatına kazandırdığı çocuklara yönelik bir diğer yayın da Çocuk Edebiyatı Dergisi 'Konakça' oldu. Yazar Yunus Bekir Yurdakul yönetmenliğinde yayın hayatına başlayan dergi, çocukları edebiyatın dünyayı güzelleştiren renkleriyle tanıştırdı.

...VE NEŞELİ
İzmir'e neşe saçan Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi de yeni dergisiyle yayın hayatına katıldı. Yayın koordinatörlüğünü karikatürist Mustafa Yıldız'ın üstlendiği, 60'tan fazla çizerin buluştuğu mizah dergisi 'Neşeli' ilk sayısıyla büyük beğeni kazandı. Konak Belediyesi'nin üç yeni yayınının kültür ve sanatın ışığını daha güçlü yansıtacağını söyleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, "Neşe ve Karikatür Müzemizin yeni yayın organı Neşeli, İzmir'in gülen yüzünü daha da güldürecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konak Belediyesi'nden beşibiryerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN