'Rakipsiz bir seçim olacak'

EBSO Başkanı Yorgancılar, adaylığını komite seçimlerinden sonra açıklayacağını belirtti, "20 yıldır ilk kez rakipsiz olacağım" dedi

Giriş Tarihi: 28.4.2013
Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, 2 Mayıs'ta yapılacak Meslek Komiteleri seçimlerinde meclis üyeliğine seçilmesinin ardından EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıklayacağını bildirdi. Başkan Yorgancılar, EBSO'da düzenlediği basın toplantısı ile 4 yıllık başkanlık süresini değerlendirirken, 20 yıldan bu yana ilk kez yönetim kurulu başkanlığında rakipsiz bir seçim olacağını söyledi.

MECLİS'TE 3 ADAY

Başkan adayı olduğunu söylemekte bir sıkıntısının olmadığını belirten Başkan Yorgancılar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Meclis üyeliğine seçildikten sonra başkan adaylığımı açıklayıp yönetim kurulu için adaylarımı belirleyeceğim. Tabii yönetim kurulu adaylarını belirlemek benim için çok zor olacak. Aynı zamanda meclis başkanlığı için üç adaylı bir yarış var. Salih Esen, Kani Aydoğdu, Hüseyin Arıcı adaylıklarını açıkladı. Benim için hepsi aynı değerdedir. Hepsiyle rahatlıkla çalışırım. Seçim bittiği anda kaybedenler seçilene destek olacak, sonuç olarak yine EBSO kazanacaktır." İzmir'de doğup büyüdüğü için hizmet ederek borcunu ödemeye çalıştığını vurgulayan Yorgancılar, "EBSO başkanlığında ömür boyu kalacak değilim. EBSO'da çalışmak benim için iş değil bir görevdir. Bu şekilde kente olan borcumu ödemeye çalışıyorum" dedi. Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri arasında yapılacak serbest ticaret anlaşmasının Türkiye ekonomisi için büyük sorunlara neden olacağını dile getiren Yorgancılar, bu konuyu derinlemesine araştırdıklarını ve sanayicileri araştırma sonuçlarına göre bilgilendireceklerini belirtti.

TANITIM YETERSİZ

EXPO süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Yorgancılar, "Yaklaşık 2 ay önce Dubai'ye gittim. Havaalanından otele gidene kadar her yerde EXPO logoları vardı. İzmir bu anlamda yetersizdir. İzmirlileri EXPO'ya karşı yeterince bilinçlendirmemiş olabiliriz. Ama bu büyük bir kayıp değil. Eğer Kasım 2013'te yapılacak seçimleri kazanırsak kentlimizi o zaman yeterince bu konuda bilinçlendiririz" diye konuştu. İzmir Körfezi'nde açıkta bekleyen gemilerin son dönemde arttığını ifade eden Yorgancılar, limandaki işçi yetersizliğinden dolayı gemilerin boşaltılamadığını belirtti. Yaşanan olumsuz durumun ithalat ve ihracata zarar verdiğini ve sorunun aşılmasının önemli olduğunu belirten Yorgancılar, sorunun çözülmesi için gerekli çalışmanın yapılması gerektiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Rakipsiz bir seçim olacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN