Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Folkart Towers zirvede

İzmir'in ilk karma projesi olan Folkart Towers'ın inşaatı hızla ilerliyor. Bitirildiğinde Avrupa'nın en yüksek 5'inci ikiz kuleleri olacak Folkart Towers şimdiden 150 metreye ulaşarak İzmir'in en yüksek yapısı oldu

Giriş Tarihi: 30.4.2013
Bünyesinde alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, ofis ve rezidanslar bulunan Folkart Towers 27.000 metrekare arsa büyüklüğüne sahip. Ortalama 1.000 kişiye iş imkanı sağlayarak inşa edilecek ve faaliyete geçtiğinde yaklaşık 4.000 kişinin çalışacağı ve yaşayacağı, günde ortalama 20.000 kişinin girip çıkacağı dev bir kompleks olacak. Folkart Towers 200'er metre yüksekliğindeki 43'er katlı iki kulesiyle daha inşa halindeyken İzmir'in yeni kent merkezinin simgesi oldu. Folkart Towers ile birlikte İzmir'de yenilikçi ve ayrıcalıklı lüks bir yaşam da başlayacak. 35'inci katının yapımı süren, yüksekliği şimdiden 150 metreyi bulan ilk kule 2013 Aralık ayı sonunda, ikinci kule ise Nisan 2014'te tamamlanacak. Yaklaşık 10.000 kamyon hafriyat yapıldıktan sonra başlanan inşaat bitinceye kadar yaklaşık 12.500 ton çimento, 20.500 ton demir, 130.000 metreküp beton, 30.000 metrekare cam kullanılarak Ege ekonomisine de önemli katkı sağlayacak.

YÜZDE 1 KDV AVANTAJI

Ruhsatını KDV oranları ile ilgili yeni düzenleme öncesi alan Folkart Towers Projesi, mevduatın artık yatırım aracı olmaktan çıktığı ve konut faiz oranlarının düştüğü bu dönemde tüketiciye yüzde 1 KDV avantajı ile ev sahibi olma şansı tanıyor. Proje tesliminin 2013 sonunda yapılacak olması ve yüzde 1 KDV avantajı Folkart Towers'ı hem yatırım hem de yaşama amaçlı konut alacak olanlar için daha da cazip hale getiriyor. Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak "2013 yılı sonunda Folkart Towers 'ı bitirip teslim edeceğiz. Başlangıçta bu tarz ofis, rezidans ve çarşıdan oluşan karma konsept projelerin İstanbul ve Avrupa'da olduğu ve çok rağbet gördüğü, İzmir'de bu kadar rağbet görmeyeceği düşünülüyordu. İzmir'de bunu ilk kez biz gerçekleştirdik ve çok da iyi sonuç verdi. Projenin yüzde 65'ini sattık. İzmir'de yaptığımız işler bizi tatmin ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Folkart Towers zirvede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN