Kazanan EBSO olacak

Giriş Tarihi: 1.5.2013

Egeli Sabah'a açıklama yapan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, "Seçimlerde tek bir kazanan vardır. Bizim için de seçimi EBSO kazanacak" dedi

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın (EBSO) 2 Mayıs'ta yapılacak Meslek Komiteleri seçimleri öncesinde EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Egeli Sabah aracılığıyla oda üyelerine seslendi. EBSO üyesi 4 bin 750 sanayicinin oy kullanacağı seçimlerin Kaya Termal Otel'de yapılacağını belirten Yorgancılar, 64 komiteden 130 meclis üyesinin seçileceğini söyledi. Katılımın çok olması için EBSO'dan Kaya Termal Otel'e iki saatte bir olmak üzere ring servisleri koyduklarını belirten Yorgancılar, oy pusulalarının şekilleri konusunda da üyeleri uyardı. Yorgancılar, pusulalarda sadece komitenin kodunun yazılması gerektiğini açıkladı. Yorgancılar, EBSO Genel Sekreterliği'nden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabileceğini belirtti. Yorgancılar, "Katılımın çok olmasını istiyoruz. Öncelikle 2 Mayıs'ta EBSO'yu 4 yıl daha yönetecek olan Meclis oluşacak. Sonra Yönetim Kurulu belirlenecek. EBSO'nun geçtiğimiz 4 yılı huzurlu ve çok başarılı geçti. Sadece İzmir'deki değil tüm Türkiye'deki odalara örnek olacak bir yönetim anlayışı sergiledi. Gerek kamu kurumları ile gerekse de sivil toplum örgütleri ile olan beraberliği, çözüm odaklı olaylara yaklaşımı sonucunda iyi bir süreç geçti. İnşallah önümüzdeki sürecin bundan daha iyi olması ortak hedefimiz. İyi bir seçim olmasını diliyorum. Neticede bu bir yarış. Bittikten sonra kaybedenler kazananlara destek olacağından hiç şüphem yok. Seçimlerde tek bir kazanan vardır, kurumlardır. Bizim için de seçim sonrasında kazanan yer Ege Bölgesi Sanayi Odası olacaktır" dedi.

HENÜZ RAKİP ÇIKMADI
EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı için kendisine henüz bir rakip çıkmadığı hatırlatıldığında Yorgancılar, "20 yıldır ilk defa EBSO Yönetim Kurulu başkanlığı için henüz rakip gözükmüyor. Bu bana daha çok sorumluluk yüklüyor. Bizim uyumlu bir çalışmamız neticesinde hem meclisin hem de üyelerin güveni karşılığında önümüzdeki süreçte aldığımız sorumlulukları daha iyi yerine getirmek için çaba sarfedeceğiz" diye konuştu. EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, yeni yönetim kurulu oluştuktan sonra projeleri başlatacaklarını söyledi.

HERKES ADAY OLABİLİR
TOBB'a bağlı diğer odalara da mesaj gönderen Yorgancılar, "Seçim bir yarış. Herkesin aday olma hakkı var. Netice itibariyle bizim kendi odamız için söylediklerim diğer odalar için de geçerli. Herkes aday olabilir. Üyeler kimi uygun görürse o başkan seçilecek. Bunun neticesinde de o kurumu en iyi şekilde bölge ekonomisine katkı sağlayacak şekilde yönetmek bütün başkanların ortak sorumluluğudur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazanan EBSO olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN