Meslek odalarında seçim heyecanı giderek artıyor

Ortak Akıl Grubu'nun İTO Yönetim Kurulu Başkanı Adayı Salih Özçifçi, "Ortak Akıl'ı İTO'nun yönetimine taşımak istiyoruz"dedi

Giriş Tarihi: 1.5.2013
Değişim rengi turuncu
İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) 6 Mayıs'ta yapılacak Meslek Komiteleri seçimlerine hazırlıklarını sürdüren Ortak Akıl Grubu'nun İTO Yönetim Kurulu Başkan Adayı Salih Özçifçi, tüm İTO üyelerini 6 Mayıs günü Halkapınar'da yapılacak Meslek Komiteleri seçimlerinde oy kullanmaya davet etti. Özçifçi, destekledikleri listelerin değişim rengi olarak "turuncu" olacağını söyledi. Salih Özçifçi, "Meslek Komiteleri'nde yapılan bazı açıklamalar var. Bazı komitelerdeki adaylar taraf tutmadıklarına dair açıklamalar yapılıyor. Ancak herkes kimin, kimin yanında olduğunu çok iyi biliyor. Bu seçim Ekrem Demirtaş'ın en zor seçimi olacak. O'da bunun farkında. Herkese destek vaad ediyor. 6 Mayıs akşamı sonucu göreceğiz. Artık şafak sayıyoruz" dedi. İzmir Ticaret Odası'nda yönetime aday diğer gruplardan Ortak Akılı ayıran en büyük özelliğin "ben değil, biz anlayışı"nın olduğunu dile getiren Özçifçi, "Sürekli olarak 'biz, biz, biz' diyoruz. Kadromuz güç lü. Ortak Akıl bir kadro harekatıdır. Bu yapıyı İTO Yönetim Kurulu'na da taşımak istiyoruz" dedi.

Nasır: Değişim için aday oldum
İzmir Ticaret Odası seçimlerinde başkan adaylığını yaklaşık 8 ay önce açıklayan Necip Nasır, "İzmir'de dönüşüm, İzmir Ticaret Odası'nda değişim" parolası ile hazırlandıkları seçim sonunda İZTO'da tek adam anlayışına son vermeye kararlı olduklarını söyledi. Nasır, bu süreçte anahtar kelimenin yönetişim olduğunu belirterek, "Yönetim kurulu üyelerinin tamamının yönetim kurulu başkanı olabileceği bir sistem olan yönetişim anlayışını İZTO'da hakim kılacağız. Yönetim kurulu başkanı, koordinatör olacak. Katılımcı, demokratik, hesap verebilir adaletli bir yönetim anlayışı ile hareket ederek İzmir'de dönüşümün, İZTO'da değişimin gerçekleştiği tarihi bir seçim gerçekleştireceğiz" diye konuştu. İZTO Başkan Adayı Necip Nasır, bu zorlu göreve Başkan Ekrem Demirtaş'ın tek adam zihniyetine son vermek amacıyla talip olduğunu söyledi. Kent ekonomisinin büyümesinin önündeki engelleri kaldırmak için İZTO'ya önemli görevler düştüğünü kaydeden Nasır, son 2 yılda 102 bin kişinin İzmir'den başta İstanbul olmak üzere diğer kentlere iş aramak için gittiğine dikkat çekerek, "70 bin kişilik işadamı ordusu ile İZTO, 200 kişilik büyük Ar- Ge ekibini kullanamıyor. 2 yıl içinde İzmir'den 102 bin beyin göçü oldu. Dünyanın en güzel kentinden çocuklarımızın ayrılmasını değil, aksine cazibe merkezi olarak, yaşanabilir kent olmasını istiyoruz" dedi.

Yılmaz Güral seçim için düğmeye bastı
Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, seçim çalışmalarına Foça'dan başladı. 8 Mayıs tarihinde yapılacak olan Menemen Ticaret Odası kongresi için çalışmalarına hız veren Başkan Güral ve ekibi Foça'da Menemen Ticaret Odası'na üye işletmeleri ve Foça Esnaf Odasını ziyaret ederek seçim çalışmalarını başlattı. Güral kendine rakip olan Haluk Akgün'ün Foça'da yaptığı ziyarette yaptığı eleştirileri de yanıtladı, şöyle dedi: "Biz seçimler için düğmeye basıyoruz. Biz Foça'daki üyelerimizi her iki ayda bir ziyaret ediyorduk. 4 yıldır da beraber çalışıyoruz. Sayın Haluk Akgün listeleri alamadığını söylemiş, sokaktaki insanda bile liste var , bilhassa TOBB sitelerinde var, herkes ulaşabilir, açıklamalarını mesnetsiz buldum. Foça ve Menemen'i birbirinden hiç ayırmadık. Takvimlerimizde bile Foça resimleri var. Bizim Foça ile gönül bağımız var. İki meclis üyemiz de Foça'dan yönetimde görev alıyor. TOBB olarak Foça Club Med tesislerini almak için dosya hazırladık ama gücümüz yetmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meslek odalarında seçim heyecanı giderek artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN