Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ERTUĞRUL AYTAÇ: Güle güle Sayın Savcım Yıldırım

Giriş Tarihi: 2.5.2013
Manisa'da görev yaptığı kısa sürede başarılı çalışmalarıyla Adalet Bakanlığı'nın dikkatini çeken Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım bir süre önce Cezaevi ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü'ne atandı. Genel Müdür Yıldırım, hemen görevine başladı. Biz de adettir. Gidene uğurlama programı yapılır. Yeni Genel Müdür'e veda yemeğini Manisa E Tipi Kapalı Cezaevi personeli düzenledi. Veda yemeğine Başsavcı Vekili Murat Çimen, Adalet Komisyonu Başkanı Halil İbrahim Limoncuoğlu, Cezaevi Savcısı Münire Koyuncu, Cezaevi Müdürü Katip Özen ve personeli katıldı.

DUYGULU KONUŞMA

Yemekte duygulu anlar yaşandı. Yeni Genel Müdür'e çeşitli armağanlar takdim edildi. Eski Cumhuriyet Başsavcısı yeni Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım yaptığı konuşmada; "Hesapta bu kadar kısa zamanda ayrılmak yoktu. Cezaevleri, cezaevcilik bizim için çok uzak kavram değil. Bizler bu konuda yaşananları hep beraber, gece gündüz, sıcaklığıyla soğukluğuyla birlikte yaşadık. Sorunlarınızı biliyorum. Ceza infaz kurumlarından edindiğim bu tecrübeleri Ankara'ya aktarmak birinci görevim olacak" dedi. Cumhuriyet Başsavcımız Enis Yavuz Yıldırım'ı genel müdürlük görevine çiçeklerle uğurladık. Kendisine yeni görevinde başarılar dilerim. Bize düşen "Güle güle Sayın Savcım" demek.

FLAŞ HABERDİR

Tam savcımızı Başkent'e uğurladığımız sırada, herkes Manisa'ya gelecek yeni Cumhuriyet Başsavcısını merak ediyordu. Beklenen atama yapıldı, hem de Manisa'ya 40 kilometre uzaklıktaki İzmir'den. Çeşitli operasyonlara imza atan İzmir Başsavcısı Durdu Kavak, Manisa Başsavcısı oldu. Bana göre bu atama flaş haberdir. Yorumunu sizlere bırakıyorum.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
ERTUĞRUL AYTAÇ: Güle güle Sayın Savcım Yıldırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN