Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yalnız değilsin kardeşim'

Giriş Tarihi: 2.5.2013
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kim ne derse desin, hizmetleriyle dikkati çekiyor. Bu hafta içinde Manisa Belediyesi Gıda Bankası'nı hizmete açtı. Banka deyince aklınıza para gelmesin.
Başkan Ergün'ün açtığı Gıda Bankası'nda dar gelirli vatandaşlar kendilerine dağıtılan kartlarla çocuk bezinden tutun yiyecek ve içeceklere kadar her türlü ihtiyacını ücretsiz alacak.
Başkan Ergün yeni hizmetiyle ilgili şunları söyledi: "Allah bize bu Gıda Bankası'nı açmayı nasip etti. Artık ihtiyacı olan dar gelirli kardeşlerime şunu söylüyoruz: 'Yalnız değilsin kardeşim.
Çünkü senin yanında binlerce kişiden oluşan Manisa Belediyesi ailesi var.' Hizmet verirken kimse kimsenin hakkını yemeyecek ve kimse de rencide edilmeyecek. Nasıl marketten alışveriş yapılabiliyorsa, Gıda Bankası'nda da 50 çeşit üründen alabilecek. Tek bir farkla elbette. Bizim marketimizde para geçmeyecek.
Manisa Belediyesinin tek kent insanı için çalıştığını gösteren yeni bir uygulamanın başlangıcındayız. Kul hakkı yememek ve yedirmemek için, yardımın doğru insanlara ulaşmasını sağlamak için elimizden geleni yaptık. Bu konuda Belediyemize yardım eden muhtarlarımıza teşekkür ediyorum."
Gıda Bankası'nın açılışına ben de katıldım. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e bakarak gözlerinin ne kadar parıldadığını gördüm. İnşallah Başkan Ergün'ün dediği gibi, bu bankadan gerçek ihtiyaç sahipleri yararlanır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yalnız değilsin kardeşim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN