Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Evine dön oğlum'

Adıyaman'ın Karagüveç Köyü'nde yaşayan 68 yaşındaki Kadir Aslan, 8 Nisan sabahı evden "İşe gidiyorum" diye ayrılan ve haber alamadığını oğlunu bulabilmek için 1300 kilometre yol kat ederek İzmir'e geldi

Giriş Tarihi: 3.5.2013
Adıyaman'ın Karagüveç köyünde yaşayan 68 yaşındaki Kadir Aslan, oğlunu bulabilmek için 1300 kilometre yol kat ederek İzmir'e geldi. Oğlunun Gaziantep'te yaşadığını anlatan Aslan, "8 Nisan'da işe gidiyorum diye evden çıktı ve o günden sonra bir daha dönmedi. Kayıp başvurusunda bulunduk. Kimlik kontrolünde Basmane'de yakalandı, fakat ifadesinde 'İyi durumdayım. Ailemle görüşmek istemiyorum' demiş. Ancak 4 çocuğu ve karısı perişan durumda. En küçük çocuğu daha 2 aylık. Neden evinden ayrıldığını bilmiyorum. Evine dönsün. Ne istiyorsa yapacağım. Sadece oğlumu bulup ailesinin yanına götürebilmek için İzmir'e geldim" dedi. Gaziantep'te yaşayan ve bir detarjan fabrikasında çalışan 4 çocuk babası 41 yaşındaki Yılmaz Aslan, 8 Nisan'da sabah saat 08.00'de "İşe gidiyorum" diye evden ayrıldı. En küçüğü iki aylık olan 4 çocuğunu ve 18 yıllık karısını terk eden Yılmaz Aslan henüz bilinmeyen bir nedenle o günden sonra bir daha evine dönmedi. 35 yaşındaki Güler Aslan 4 çocuğuyla birlikte perişan olurken, aniden ortadan kaybolan Yılmaz Aslan'ın erkek kardeşi Rüstem Aslan (36) Gaziantep'teki Güven Polis Merkezi'ne giderek kayıp başvurusunda bulundu.

KONTROLDE YAKALANDI

10 Nisan'da Basmane 1296 Sokak üzerinde kimlik kontrolü yapan polis ekiplerine yakalanan Yılmaz Aslan, karakola giderek ifade verdi. İfadesinde, "Ailevi sorunlar nedeniyle evden ayrıldım. Kimse beni zorlamadı. Başıma kötü bir şey gelmedi. Aileme bulunduğumu söyleyin fakat yerimi söylemeyin" dedi. Oğlunun Basmane'de bulunduğunu öğrenen Adıyaman'daki baba Kadir Aslan, otobüse binerek İzmir'e geldi. Oğlunun nerede olduğunu bulmaya çalışan Kadir Aslan, "4 torunum ve gelinim perişan durumda. Torunlarımdan Emine 18, Rabia 13, Abdulkadir 15 yaşında, Mehmet Kayra henüz iki aylık. Neden ailesini bırakıp gitti anlamış değilim. Yurt dışına kaçak gitmeyi düşünüyordu. Belki bu hayali için İzmir'e gelmiş olabilir"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Evine dön oğlum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN