Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Açılışta protesto

Giriş Tarihi: 5.5.2013

Evka 5 Köprülü Kavşağı açılışında İZBAN hattına alt geçit yapılmasını isteyen bir grup, Kocaoğlu'na tepki gösterdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Çiğli Anadolu Caddesi üzerine inşa edilen Evka5 Köprülü Kavşağı'nın açılışında bir grup vatandaş protesto eylemi yaptı. Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak'ın da katıldığı törende konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, Çiğli'nin içinden geçen Anadolu Caddesi'ni, 13 kilometrelik yolu tekrar düzenlediklerini ve bugünkü haline getirdiklerini belirterek, "Anadolu Caddesi'nin eski halini Çiğli'de, Karşıyaka'da yaşayanlar çok iyi biliyor" diye konuştu. Yine aynı cadde üzerine 1100 metre uzunluğunda Çiğli alt geçidini ve ardından da Harmandalı alt geçitlerini yaptıklarını hatırlatan Kocaoğlu şöyle dedi: "Cadde üzerine 9 tane yürüyen merdivenli, asansörlü üst geçit yaptık. Ulukent Katlı Kavşağı'nı yapıp hizmete açtık. Şimdi de Evka 5 Katlı Kavşağı'nı hizmete açıyoruz. Yol düzenlemeleri ve asfalt çalışmaları 27 milyon 500 bin liraya maloldu. Alt, üst geçitler 12 milyon liraya Çiğli ve Harmandalı karayolu alt geçitleri 77 milyon liraya, Evka 5 Köprülü Kavşağı ise 26 milyon lirası kamulaştırma olmak üzere toplam 54 milyon liraya maloldu. Anadolu Caddesi'ne, kentin kuzeyinde trafiğin rahatlaması için Büyükşehir Belediyesi olarak toplam 172 milyon liralık yatırım yapmışız" dedi.

UYARIYI DİNLEMEDİLER

Açılış töreninin düzenlendiği alana ellerinden pankartlarla gelen bir grup vatandaş, Büyükşehir Belediyesi'ni bölgeden geçen İZBAN hattına yaya geçidi yapmadığı için protesto etti. Protestocular, açılış konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan Başkan Kocaoğlu'na bulundukları yerden sözlü müdahalede bulununca ortalık karıştı. Kürsüden kendisini dinlemeleri için yaptığı uyarılar karşılık bulmayınca sinirlenen Kocaoğlu, sert çıkıştı. "Burada bir şölen yapılıyor" diyen Başkan Kocaoğlu, "Burada bir hizmetin bu memlekete, Çiğli'ye, İzmir'e hayırlı olmasını kutluyoruz. Burada bayram var. Burada Evka5 kavşağı açılıyor. Burada ucube ve ucubecilerin işi yok. Bizim ucube ile işimiz yok. Biz hem Küçük Çiğli'nin, hem Çiğli'nin, hem İzmir'in hem de bu ülkenin hakkını veriyoruz" dedi. Protestoculara müdahale etmek isteyen zabıtalara engel olan Kocaoğlu; "Lütfen müdahale etmeyin, arkadaşlar sussun, dinlesinler. Konuşmamda hepsini anlatacağım" dedi. Grup slogan atmayı sürdürünce Kocaoğlu üslubunu sertleştirdi. Kocaoğlu; "Biz İzmirliyiz, bu memleketin çocuğuyuz. Onun için edebinizle susun. Başkalarının yaptığı muameleyi bize yaptırtmak zorunda bırakmayın" dedi.

"BİZ EDEPSİZ DEĞİLİZ"
Kalabalığın içinden bir kişinin "Biz edepsiz değiliz" demesi üzerine Başkan Kocaoğlu "Ben size edepsiz demedim" diyerek karşılık verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Açılışta protesto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN